ЦСКА запази второто място в "Демакс" лигата след победа над Хектор

Волейболистките на ЦСКА победиха като гости Хектор (София) с 3:1 (25:14, 22:25, 25:22, 25:15) в мач от 10-ия кръг на женската "Демакс" лига, игран този следобед в спортната зала на Драгоман.

С това „червените“ записаха 8-а победа в шампионата, като запазват 2-ото място във временното класиране с 2 загуби и 23 точки. Със същия актив е и Казанлък Волей, но „розите“ са трети с 22 точки. Хектор пък допусна 8-а загуба, като с 2 победи и 6 точки са на 7-о място, с колкото е и 6-ият Варна ДКС, но с по-добро геймово съотношение.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

ЦСКА започна много силно срещата, печелейки категорично първия гейм с 25:14. Впоследствие, обаче, срещата стана значително по-равностойна, като домакините от Хектор изравниха след 25:22. Този развой подейства мотивиращо на „червените“, които се мобилизираха и след като отново поведоха в третата част с 25:22, затвориха мача след 25:15 и 3:1.