Добруджа с важна победа над Черно море в Efbet Супер Волей

Отборът на Добрдужа 07 (Добрич) се поздрави с изключително важна победа в 14-ия кръг от Efbet Супер Волей, след като се наложи като гост над Черно море (Варна) с 3:1 (25:21, 21:25, 25:16, 25:19) в мач, игран в зала "Христо Борисов".

Това е втора поредна и общо 3-а победа за добруджанци, които се намират на 10-о място във временното класиране с 11 загуби и 12 точки, като днешният успех може да изиграе ключова роля за оцеляването им в елита. Черно море пък остава 8-и с 5 победи, 9 загуби и 13 точки. В междинния 15-и кръг Добруджа приема Пирин (Разлог), докато варненци са отново домакини, но на Славия. И двете срещи са в сряда (15 февруари).

Гостите от Добруджа стартираха малко по-силно в първия гейм, повеждайки на два пъти с 3:1 и 7:4, като запазиха разликата до 19:14. Черно море притисна добричлии до стената при 20:21, но Добруджа успя да вземе своето и да поведе след 25:21. Играчите на Данаил Милушев започнаха по-стабилно и във втория гейм и дръпнаха с 4:1, но след равенство при 8:8 домакините взеха предимство от 14:10. Добруджа бързо стигна до 16:16, а играта “точка за точка” продължи в следващите няколко минути. Черно море обаче показа здрави нерви и спечели частта с 25:21.

Завързано беше началото на третия гейм като равенството се запази до 9:9, но отлична игра на Жулиен Георгиев в атака и от сервис направи разликата за Добруджа - 14:9. Домакините подобриха играта си на блок, но от другата страна на мрежата също отговориха с отлични изяви на блокада, взимайки гейма с убедителното 25:16. Силни изяви на добричлии им дадоха предимство в четвъртия гейм като Златко Кьосев се отличи с два аса в тези моменти - 9:4. Добруджа запази преднината си до 12:6, но след това последва спад в тяхната концентрация и поредица от грешки, а домакините се възползваха от това, за да намалят до 15:16. Черно море обаче не издържа на напрежението и на свой ред започна да греши, което донесе нужната доза спокойствие за Добруджа, които затвориха гейма след 25:19, а с това и мача с 3:1.

За пореден път над всички за Добруджа беше Жулиен Георгиев, който завърши мача със страхотните 30 точки (3 блока, 1 ас и 57% успеваемост в атака - +22) за победата и беше отличен като MVP на мача. Златко Кьосев добави още 18 точки (3 блока, 3 аса, 43% успеваемост в атака и 47% позитивно посрещане - +9) за успеха.

За тима на Черно море над всички бе Симеон Димитров със 17 точки (3 блока, 1 ас, 39% успеваемост в атака и 45% позитивно посрещане - +9).

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: NVL/Startphoto.bg

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (21:25, 25:21, 16:25, 19:25)

ЧЕРНО МОРЕ: Стилиян Асенов 9, Норман Недков 7, Симеон Димитров 16, Мартин Павлов 7, Траян Иванов 6, Борис Начев 9 - Христо Колев-либеро (Кристиян Димитров, Данаил Димов 1, Иля Новокшонов 4)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ДОБРУДЖА: Стефан Георгиев 2, Жулиен Георгиев 30, Златко Кьосев 18, Леон Тончев 12, Светослав Арнаудов 8, Александър Кордев 5 - Николай Тодоров-либеро (Николай Иванов 2, Христо Енков)

Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.