Фулъм спря серията на Нотингам и продължава да мечтае за Европа

Фулъм спря отличната серия на Нотингам Форест от шест поредни двубоя без загуба и ги победи с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Премиър лийг. Двете попадение за домакините на “Крейвън Котидж” бяха дело на Вилиан (17’) и Манор Соломон (88’), но те също така удариха и три греди.

Играчите на Маркос Силва успяха да открият резултата при първото си добро положение, когато брилянтно отиграване на Вилиан доведе до преднина за “котиджърс”. В минутите до края на първата част те пропуснаха нови две възможности за удвояване на своята преднина, но удари на Александър Митрович и Боби Рийд не бяха достатъчно добри.

Картината не се промени особено след почивката, когато нови опити на Вилиан и Андреас Перейра срещнаха гредите на Кейлор Навас. Така се стигна до последните минути, когато именно бившият полузащитник на Манчестър Юнайтед намери Соломон на границата на наказателното поле и той с плътен изстрел вкара второто попадение в двубоя.

С тази победа Фулъм вече има 35 точки, колкото има и шестият Брайтън, и са седми в класирането. Нотингам Форест пък 14-и с 24 точки, но те дишат по-спокойно, тъй като засега са сравнително далеч от зоната на изпадащите.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!