Брайтън изпусна победата срещу Кристъл Палас след груба грешка на вратаря си

Брайтън пропусна възможността да се доближи още повече до челната петица, след като си тръгна само с точка от гостуването си на Кристъл Палас. „Чайките“ играха много по-добре от своя съперник и поведоха с поредния гол на Соли Марч, който се разписа в 63-тата минута. Само шест минути по-късно обаче лондончани изравниха след груба грешка на Роберт Санчес, който изпусна топката при едно безобидно центриране, а Джеймс Томкинс се възползва и направи 1:1. Това бе и крайният резултат.

Гостите доминираха през първата част и в 33-тата минута си помислиха, че са взели заслужен аванс, след като Еступинан получи от Грос и прати топката във вратата. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради засада. Стражът на Кристъл Палас Висенте Гуаита също се представи на ниво през първата част, спасявайки два опасни удара на Мак Алистър и един на Митома.

В 63-тата минута Соли Марч най-сетне даде аванс на „чайките“, след като засече на далечната греда центриране на Еступинан отляво. Това бе негов пети гол в последните му седем мача в Премиър лийг. Само шест минути след това обаче Кристъл Палас изравни след голям гаф на стража на гостите Санчес, който не успя да улови топката след едно центриране на Олис, което изглеждаше твърде лесно за вратаря. Кълбото стигна до Томкинс, който изравни резултата.

До края Брайтън не успя да стигне до втори гол и трябваше да се задоволи само с една точка.

Снимки: Imago