Тримата големи, които ще спорят за Най-добър играч в класацията на ФИФА, са известни

Лионел Меси, Карим Бензема и Килиан Мбапе са тримата финалисти, които ще се борят за приза Най-добър футболист на изминалата година, връчван от ФИФА. Аржентинецът и двамата французи останаха на финалната права, след като са получили най-много гласове в първоначално обявения списък от 14 номинирани. Световната централа взима под внимание представянето на играчите за периода от 8 август 2021 година, до 18 декември 2022-ра. Особеността е, че в сметките влиза и изминалото Световно първенство в Катар. Това важи за всяка една от категориите за наградите FIFA The Best. Победителите ще бъдат оповестени на церемония, която ще се състои на 27 февруари в Париж.

Меси е големият фаворит, след като изведе Аржентина до световната титла в Катар. Аржентинецът отбеляза седем гола и записа три асистенции по време на Мондиал 2022, благодарение на което спечели и наградата за най-добър футболист на първенството. Към това Меси добави в богатата си витрина и шампионската титла на Франция, която завоюва с ПСЖ.

Карим Бензема пък бе в основата на поредния триумф на Реал Мадрид в Шампионската лига, съчетан с титлата от Ла Лига. Заради това той спечели и другото голямо индивидуално отличие в световния футбол - „Златната топка“ на „Франс Футбол“. Бензема реализира 15 гола в ШЛ през миналия сезон и бе избран за №1 турнира. Той стана и голмайстор на Ла Лига с 27 попадения.

Килиан Мбапе отбеляза осем попадения за Франция по време на Световното първенство и стана голмайстор на турнира. Той се превърна в първия играч от 56 години, реализирал хеттрик на финал на световно първенство. За ПСЖ 24-годишният нападател вкара 39 гола и направи 26 асистенции в 46 мача.