Тен Хаг: Със смесени чувства съм, изгубихме две точки

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призна, че е със смесени чувства след равенството 2:2 в дербито с Лийдс. От една страна той се радва, че играчите му все пак се добраха до хикса, въпреки че губеха с два гола, но от друга страна той искаше победата на всяка цена и за него това са изгубени две точки.

"Със смесени чувства съм. С оглед развитието на мача, трябва да сме доволни от точката, но всъщност изпуснахме две. Лошото начало е неприемливо, особено в такова дерби, в което трябва да си готов за битка и да поемеш отговорност. Ние не направихме това. Играчите изглеждаха изненадани от силното начало на съперника, но не и аз. Знаех, че те ще бъдат агресивни, че ще влизат здраво в единоборствата и точно това и стана. Създадохме добри положения. Гарначо имаше две, Забитцер също, ударът с глава на Рафаел. До полувремето трябваше вече да сме изравнили. Но, когато започнеш втората част по същия начин както първата, сам си усложняваш живота. Поздравявам отбора за устойчивостта и борбеността. Вкарахме два отборни гола", заяви Тен Хаг.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Той обърна специално внимание на автора на втория гол Джейдън Санчо, който изглежда започва да навлиза във форма след контузията.

"С включването му в игра исках да променя динамиката. В онзи момент не бяхме в мача. За щастие успях, защото вкарахме два гола. Щастлив съм за Санчо, той вече се завърна. Всички знаем какъв невероятен футболист е и вярвам, че той може да има голямо влияние и ще подсили отбора ни", смята нидерландецът.

Снимки: Imago