Марица гостува на КСМ Търговище днес в последния си мач в Шампионската лига за този сезон

Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) гостуват в Шампионска лига днес на румънския КСМ Търговище (Търговище). Двубоят е последен в груповата фаза на Шампионската лига, а срещата започва в 18:00 б.в. в зала Търговище в румънския град Търговище.

В последния си мач в Шампионската лига маричанки загуби като домакин на полския шампион Група Азоти Хемик (Полице) преди седмица. КСМ Търговище загуби домакинството си на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул).

В другия мач днес от групата на Марица Хемик (Полице) посреща Еджзаджъбашъ.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Преди последните мачове в група Е класиране вече е ясно и не може да претърпи промяна след днешните срещи. Еджзаджъбашъ печели групата – тимът е с 15 точки, втори остава Хемик (Полице), които са с 10 точки, трети са КСМ Търговище с 5 точки, а Марица е без спечелена точка на четвъртото място.

През изминалия уикенд маричанки загубиха за първи път от почти 8 години в българското първенство след голяма драма срещу ЦСКА (София) като гост с 2:3 гейма. КСМ Търговище победи у дома с 3:0 гейма Аргеш Волей (Питещи) в среща от волейболния елит на Румъния.

Волейболистките на Марица вече са в Търговище

В класирането маричанки са първи с актив от 25 точки, а КСМ Търговище е на второто място в Румъния с 34 точки.

Жълто-сините участват в Шампионска лига, след като спечелиха за осми пореден път шампионската титла в България, а КСМ Търговище за първи път са в най-силния европейски клубен турнир, след като станаха вицешампиони на Румъния.

Борислав Крачанов: Няма какво да губим и трябва да покажем борбеност

Първият двубой между двата отбора в Пловдив завърши с успех за румънките с 3:0 гейма.

Марица игра за първи път през този сезон срещу румънски отбор в евротурнирите.

Това ще бъде мач №58 за Марица в европейските клубни турнири.