Оспорвани битки определиха още четирима 1/8-финалисти за ФА Къп

Днес се изиграха четири мача от преиграванията от 4-тия кръг на ФА Къп. Повечето от тях бяха доста оспорвани и победителят бе определен и с доза късмет.

Бърнли победи много трудно Ипсуич с 2:1 с два гола на Нейтън Тела. Той се разписа в първата и в 94-тата минута на двубоя, за да донесе инфарктната победа на своя тим. За гостите точен бе Джордж Хърст в 3-тата минута.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Доста изстрадана победа постигна и Шефилд Юнайтед над Рексъм. "Остриетата" се наложиха с 3:1, но два от головете паднаха в добавеното време, като бяха дело на Били Шарп в 94-тата и Сандер Берге в 96-ата минута. Преди това Анел Ахмедходжич бе открил резултата за домакините в 50-ата минута, а Пол Мълин изравни от дузпа в 59-ата, като той пропусна и втора дузпа в 71-вата минута, с която можеше да промени хода на мача.

Флитууд също доста трудно надделя над Шефилд Уензди след минимален успех с 1:0 с гол на Карлос Мендес Гомес в 60-ата минута.

Най-убедителна бе победата на Гримзби, който записа класически успех с 3:0 над Лутън с три гола още през първото полувреме, дело на Хари Клифтън в 9-ата, Данило Орси-Дадомо в 28-ата и Дани Амос в 45-ата минута.

В следващия кръг Бърнли ще се изправи срещу Флийтууд, Шефилд Юнайтед приема Тотнъм, а Гримзби ще гостува на Саутхамптън.

Снимки: Imago