Пирин даде само гейм на Марек в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа първа победа за втория полусезон и общо 4-а победа в Efbet Супер Волей. Играчите на Благовест Катранджиев дадоха само гейм и надиграха като гости Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:22, 25:23, 15:25, 25:14) в последния мач от 13-ия кръг на шампионата, игран тази вечер.

По този начин разложани са на 9-о място във временното класиране с 4 победи, 9 загуби и 13 точки, с колкото е и 8-ият Черно море (Варна), но след 5 победи и 8 загуби. Марек пък остава на предпоследното 11-о място с едва 2 победи, 11 загуби и 6 точки. В следващия 14-и кръг Пирин приема лидера ЦСКА, докато дупничани са гости на Берое 2016 (Стара Загора). Срещите са в петък и събота (10 и 11 февруари) от 18,00 часа.

Гостите от Пирин взеха преднина от самото начало на първия гейм, след което почти не допуснаха съпротива от Марек. Така разложани поведоха в мача след 25:22. Във втората част домакините поведоха с 3:1, след което Пирин изравни и обърна до 9:6 в своя полза. Разложани доминираха почти до края. В ключовите моменти Марек намали изоставането си от 18:22 до 21:22, но не можаха да направят нещо повече - 25:23 и 2:0 за Пирин.

Дупничани показаха съвсем друго лице в третия гейм, като доминираха напълно и го спечелиха с убедителното 25:15 след пореден ас на разпределителя Антон Христов. В четвъртата част Пирин поведе с 5:2, след което последва обрат. Домакините от Марек излязоха напред след два нови аса на Антон Христов при 7:5, но не успяха да удържат темпото. Пирин пое инициативата и не отпусна до края - 25:14 и 3:1.

Над всички за Пирин бе Дейвид Кръстев със 17 точки (1 ас и 64% успеваемост в атака - +15) за победата. Кристиян Алексов и Костадин Гаджанов добавиха п 10 точки за успеха.

Алексов беше обявен и за Най-полезен играч (MVP) на мача

За домакините от Марек влезлият като резерва Георги Бъчваров (3 блока и 43% успеваемост в атака - -1) и Мохамед Геруаш (1 блок, 67% успеваемост в атака и 57% позитивно посрещане - +5) завършиха с 12 и 11 точки.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (22:25, 23:25, 25:15, 14:25)

МАРЕК: Антон Христов 7, Мохамед Геруаш 11, Иван Тасев 4, Ерик Стоев 9, Любчо Янков 3, Ивайло Дамянов 3 - Димитър Механджийски-либеро (Георги Бъчваров 12, Кирил Колев 8, Никола Карагьозов, Ивайло Стойков, Александър Николов)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

ПИРИН: Любомир Агонцев 5, Дейвид Кръстев 17, Кристиян Алексов 10, Теодор Каменов 5, Костадин Гаджанов 10, Преслав Петков 9 - Дафин Коцаков-либеро (Николай Стефанов 1)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ.