36 точки на Джулио Саби не стигнаха на Хебър срещу невероятен Левски в дербито на Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Левски постигна невероятна втора поредна и общо 10-а победа в Efbet Супер Волей. Момчетата на Николай Желязков буквално излъгаха у дома шампиона Хебър (Пазарджик) с 3:2 (19:25, 25:23, 16:25, 30:28, 15:13) след страхотен обрат в дербито на 13-ия кръг на първенството, играно тази вечер пред над 300 зрители в зала "Левски София".

По този начин двата тима се изравниха с по 10 победи и 3 загуби. "Тигрите", обаче, остават на 2-о място във временното класиране с 30 точки, докато Левски е трети с 29. В следващия 14-и кръг "сините" играят със Славия, а Хебър приема коравия тим на Дея спорт (Бургас).

Най-резултатен за Левски стана Венислав Антов с 24 точки (2 блока, 2 аса и 50% успеваемост в атака - +9) за победата. Страхотно включване направи Александър Къндев, който влезе като резерва още в първия гейм и завърши с 19 точки (1 блок, 1 ас, 53% успеваемост в атака и 57% позитивно посрещане - +12).

Трябва да се отбележи и представянето на опитният център Светослав Гоцев, който се отчете с 14 точки (6 блока!, 1 ас и 47% успеваемост в атака - +14) за победата.

От друга страна Джулио Саби заби фантастичните 36 точки (2 блока и 59% успеваемост в атака - +20) за Хебър. Бившият капитан на България Виктор Йосифов пък приключи с 16 точки (5 блока!, 2 аса и 75% успеваемост в атака - +14), но и това не помогна за успеха.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Хебър поведе в началото на първия гейм след серия от грешки от страна на Сините (9:5). Въпреки успешна игра на Венислав Антов в атака и от сервис, домакините не успяха да намалят много точковата разлика. Пазарджиклии продължиха с по-чистата игра, а от своя страна Левски не успя да изчисти всичките си грешки и това им коства гейма при 19:25.

Грешките в синьо продължиха и в първите минути на втория гейм, давайки преднина на Хебър за 7:3. Въпреки че гостите също загубиха концентрация за момент, те все пак успяха да задържат лидерската си позиция до 16-11. Серия от проблеми на сервис и в атака от страна на Хебър направиха така, че играта да се завърже за 15:16. Последва гонене в резултата, а за радост на своите привърженици в залата, волейболистите на Николай Желязков изравниха геймовете 1-1 след 25:23.

Третият гейм потръгна точка за точка до 9-9, като пазарджиклии взеха превес с 13:10 след грешки на Левски. Именно това изигра лоша шега на домакините и в останалите минути от гейма, като те не успяха да се отърсят от липсата на концентрация в ключови моменти, а Хебър взе своето за 25:16 и 2:1 гейма.

В истински трилър се превърна четвъртият гейм - Левски влезе силно при 7:4 и задържа лидерската си позиция през по-голямата част от сета. Джулио Саби обаче открадна шоуто в края на гейма, ковейки точка след точка. В игра на нерви, домакините успяха да спасят два мачбола и да вкарат двубоя в тайбрек при 30:28.

Феновете, следящи двубоя на живо или по b1b.box стояха с притаен дъх до последния съдийски сигнал и в последния, пети, решаващ гейм. Левски обаче показа по-голяма мотивация и се поздрави с крайния успех при 15:13.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto