Вердер се справи с Щутгарт, Илия Груев влезе като резерва

Вердер (Бремен) победи с 2:0 Щутгарт като гост в мач от 19-тия кръг на Бундеслигата. Головете за “Бременските музиканти” отбелязаха Йенс Стаге (59’) и Марвин Дюкш (77’). Българският национал Илия Груев влезе като резерва в 70-ата минута.

Развръзката в мача дойде през втората част, когато паднаха и двата гола. В 59-ата минута Мавропанос изби топката точно на крака на Йенс Стаге, който с прецизен удар с левия крак откри резултата.

Второто попадение за Вердер дойде в 77-ата минута, когато Марвин Дюкш отбеляза след феноменален далечен изстрел за 0:2, а националът на Германия Никлас Фюлкруг се отчете с асистенция.

Щутгарт записа 31-ви пореден мач в Бундеслигата, в който е неспособен да запази вратата си суха, като това бе и пета последователна среща без успех за "швабите", с която тимът остава в зоната на изпадащите. Вердер пък вече е на осмо място в класирането с 27 точки, като отборът записа втора поредна победа.