Ударни начални минути върнаха Байерн на победния път и на върха в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) победи с 4:2 като гост Волфсбург в мач от 19-тия кръг на Бундеслигата. Кингсли Коман (9’, 14’), Томас Мюлер (19’) и Джамал Мусиала (73’) се разписаха за баварците, а за домакините точни бяха Якуб Камински (44’) и Матиас Сванберг (81’). В 54-тата минута за втори жълт картон бе изгонен халфът на Байерн Йошуа Кимих.

С победата си Байерн прекъсна серията си от три поредни равенства в първенството и се върна на върха в Бундеслигата, с точка пред Унион (Берлин). Волфсбург пък записа втора поредна загуба в шампионата и остава на 7-о място в класирането.

Наставникът на Волфсбург Нико Ковач бе избрал формация 3-5-2 за отбора си, като атаката на “вълците” водеха намиращите се в отлична форма Патрик Вимер и Йонас Винд.

Кадровите проблеми за Байерн бяха сериозни, като освен трайно контузените Нойер, Мане, Лука Ернандес и Мазрауи, който се бори със сърдечни проблеми, с контузия е и халфът Райън Гравенберх.

Наставникът на Байерн Юлиан Нагелсман бе избрал обичайната си формация 4-2-3-1, като на вратата бе Зомер, а пред него играха дебютиращият в Бундеслигата Кансело, де Лихт, Павар и Дейвис. Като опорни полузащитници  действаха Кимих и Горецка, а в предни позиции бяха Сане, Мусиала и Коман. Томас Мюлер играеше като централен нападател.

Байерн започна по-активно мача и изпълни 2 ранни корнера, от които не последваха кой знае какви опасности за домакините. В 9-ата минута обаче баварците откриха резултата. Кингсли Коман центрира топката, Кастеелс не прецени добре ситуацията и коженото кълбо влетя в мрежата за 0:1. Волфсбург опита да отговори с опасна атака, в която Пауло Силва не успя да засече точно опасното центриране на Патрик Вимер.

Това обаче сякаш само ядоса Байерн, които сякаш решиха набързо мача. В 14-ата минута Кансело центрира добре и Кингсли Коман отбеляза втория си гол в мача с чудесно воле, а португалецът записа втора асистенция в 2 мача за шампионите. Само 5 минути по-късно Йошуа Кимих центрира от пряк свободен удар и Томас Мюлер вкара с глава за 0:3 след само 20 минути игра.

След трите бързи гола темпото в мача поспадна. Наставникът на Волфсбург Нико Ковач предприе рокада при негативния резултат и извади Максенс Лакроа в 30-ата минута, като Якуб Камински влезе на негово място. Камерите показаха огромното недоволство на заменения французин, който недоволстваше  от решението на Ковач в тунела. Именно полякът обаче сякаш раздвижи играта на Волфсбург. Първо в 36-ата минута Матиас Сванберг отправи опасен изстрел, който Зомер спаси с вещина. В 44-ата минута пък именно Камински и Пауло Силва осъществиха двойно подаване и полякът не остави шансове на Зомер - 1:3.

Втората част започна с натиск на Волфсбург. В 50-ата минута след изпълнен корнер опасен удар на Мики ван де Вен бе блокиран, а само две минути по-късно Матиас Сванберг пропусна 100% възможност. Боте Баку центрира остро и шведът пропусна да се разпише от непосредствена близост. В 54-ата минута пък Йошуа Кимих си изкара втори жълт картон, след като направи тактически фал срещу Максимилиан Арнолд. Нагелсман пък реагира своевременно на изгонването и предприе няколко смени, като пусна в игра Серж Гнабри, Йосип Станишич и Матис Тел, а терена напуснаха голмайсторите дотук Кингсли Коман и Томас Мюлер, както и Льорой Сане.

Натискът на Волфсбург продължи и в 62-рата минута Камински центрира на главата на Боте Баку, който обаче стреля в Зомер. Две минути по-късно резервите на Байерн Гнабри и Тел комбинираха добре, но ударът на французина бе блокиран. В 73-ата минута всякаква интрига в срещата приключи след страхотен гол на Джамал Мусиала. Младата надежда на немския футбол направи страхотен индивидуален рейд, премина няколко защитници на Волфсбург и с безпощаден удар вкара чудесно попадение за 1:4.

Осем минути по-късно "вълците" отново се разписаха, като след неразбирателство в защитата на Байерн Матиас Сванберг простреля Зомер за 2:4. В 84-тата минута пък Волфсбург отбеляза и трети гол, но той бе отменен от рефера Харм Осмерс заради фал на Боте Баку срещу Леон Горетцка. Волфсбург продължи да натиска и в третата минута на даденото от съдията 5-минутно продължение Ян Зомер изби в корнер опасен удар на Сванберг. При този резултат и приключи срещата.

ВОЛФСБУРГ: Кастеелс; Лакроа, Борнау, ван де Вен; Баку, Ф. Нмеча, Арнолд, Сванберг, Силва; Вимер, Винд

БАЙЕРН: Зомер; Кансело, Павар, де Лихт, Дейвис; Кимих, Горецка; Сане, Мусиала, Коман; Мюлер