Нотингам Форест срази Лийдс с ранен гол и още повече утежни ситуацията на йоркширци

Нотингам Форест спечели с минималното 1:0 в домакинството си на Лийдс в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение в срещата бе дело на Бренан Джонсън още в 14-ата минута. Пристигналият от Пари Сен Жермен Кейлор Навас също впечатли с изявите си на вратата, а в крайна сметка стана и играч на мача. Уестън Маккени, който бе привлечен от Ювентус, също се появи през второто полувреме.

Футболистите на Стив Купър успяха да открият резултата още в 14-ата минута, когато центриране от фал бе изчистено от бранител, но Бренан Джонсън посрещна топката на границата на наказателното поле и с десния крак я прати за Илан Мелие за 1:0. За Джонсън това бе пето попадение от началото на сезона, като с него той вече е едноличен голмайстор на тима от началото на сезона.

Постепенно обаче йоркширци започнаха доминират все по-отчетливо и да успяват да създават по-опасните положения в двубоя. Именно в тези минути над всички бе новото попълнение от ПСЖ Кейлор Навас, който на няколко пъти трябваше да се намесва решително, за да запази преднината на домакините.

Играчите на Джеси Марш бяха близо до изравняване на резултата в 35-ата минута, когато отличен пробив отляво завърши с ниско центриране в наказателното поле, което стигна до Люк Ейлинг, но Навас спаси. Дошлият под наем от ПСЖ вратар се справи великолепно още веднъж няколко минути след това, когато отново Ейлинг стигна до едно центриране и се опита да го прати успоредно в пеналта, но костариканецът се справи. Навас трябваше да се намесва решително и две минути преди края на първата част, когато Вилфред Ньонто също стреля опасно.

След почивката темпото на двубоя видимо спадна. Много добър шанс се откри пред Неко Уилямс десет минути след началото на втората част, когато той получи топката на скорост, но се забави при напредването си и в крайна сметка стреля слабо. Джеси Марш също направи поредица от смени в опит да усили и разнообрази представянето на своя тим в предни позиции, но това така и не се случи с особен успех.

С тази победа Нотингам Форест се изкачи до 13-ото място в класирането с 24 точки, а Лийдс вече е точно над чертата с 18.

Снимки: Gettyimages