Аякс започна да прилича на себе си след треньорската смяна

Нидерландският шампион Аякс изигра един от най-силните си мачове през този сезон, спечелвайки с 5:0 визитата си на Камбуур от 20-ия кръг на Ередивизи. Така новият наставник Джон Хейтинга постигна успех и във втория си двубой начело на тима, след като замени Алфред Шрьодер.

Хейтинга остава треньор на Аякс до края на сезона

До почивката амстердамци вече имаха преднина от два гола, след като се разписаха Душан Тадич в 16-ата минута и Стивън Бергхаус в 36-ата. В 64-тата именно нидерландският национал беше точен за втори път, а капитанът му асистира за попадението. След това настъпи моментът на резервата Брайън Броби, който се отчете с последните два гола в двубоя - в 79-ата минута и добавеното време.

Така четвъртият Аякс събра 40 точки и се доближи само на две от лидера в класирането Фейенорд преди сблъсъка му с ПСВ Айндховен. Камбуур пък си остана на дъното със само 12 пункта.

Снимки: Imago