Два гола в началните минути осигуриха нова победа на Монако и продължиха добрата серия преди сблъсъка с ПСЖ

Монако спечели с 2:0 в гостуването си на Клермон в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Попаденията за “монегаските” дойдоха още в началните минути на двубоя, когато Гийермо Марипан се разписа още в 3-ата минута, а десет по-късно Брийл Емболо покачи.

Футболистите на Филип Клеман взеха ранна преднина още в третата минута, когато центриарне на Кайо Енрике от фал намери Гийермо Марипан, който стреля в наказателното поле и се разписа за 1:0. Още в 13-ата минута голмайстор номер едно на тима Брийл Емболо се възползва от отличен пробив в наказателното поле на Головин и негово успоредно подаване и покачи на 2:0.

Играчите на тима от Княжеството можеха да имат и още по-сериозна преднина след половин час игра, но опасен удар на Такуми Минамино срещна външната страна на мрежата. Постепенно нещата на терена навлязоха в по-спокойно русло, а двата тима не успяваха да стигнат до сериозни положения. Появилият се само няколко минути преди това Кевин Фоланд вкара трето попадение в 89-ата минута, но то бе отменено поради засада.

С тази си победа “монегаските” увеличиха своята серия на седем поредни срещи без поражение в Лига 1 и заемат четвъртото място с 44 точки. През следващата седмица играчите на Филип Клеман ще посрещнат водача ПСЖ. Клермон пък е на 10-ото място с 30.