Реал Мадрид загуби в един от най-слабите си двубои

Шампионът Реал Мадрид допусна изненадващо поражение с 0:1 при гостуването си на Майорка в среща от 20-ия кръг на испанското първенство и дава възможност на Барселона да увеличи преднината си на 8 точки. Начо Фернандес си вкара автогол в 13-тата минута, а през второто полувреме Марко Асенсио пропусна дузпа.

На всичко отгоре сега “белите” рискуват каталунците да натрупат и психологическо предимство от още по-голям аванс на върха, защото Реал ще пропусне следващия кръг в Ла Лига заради участието си на Световното клубно първенство. На форума в Мароко идната сряда (8 февруари) Реал ще играе полуфинал срещу Ал Ахли (Египет), след което в събота (11 февруари) ще излезе в битка за финала или мача за третото място срещу Фламенго или Ал-Хилал.

В неделния следобед съставът на Карло Анчелоти представи един от най-слабите си мачове и записа трето поражение в Ла Лига. Тимът отправи само един удар във вратата - дузпата на Асенсио, а и физически беше надигран от съперника. Значение за това вероятно оказа отсъствието на контузените Карим Бензема и Едер Милитао, а на всичко отгоре травма по време на загрявката получи вратарят Тибо Куртоа. Отделно Винисиус Жуниор се поддаде на напрежението и постоянно се заяждаше с футболистите на Майорка и рефера, като имаше късмет, че не беше изгонен за втори жълт картон. И все пак нападателят “гори” за следващия двубой от първенството, който е срещу Елче на 15 февруари, защото натрупа пет официални предупреждения.

Лука Модрич беше оставен сред резервите, а Едуардо Камавинга отново зае позиция на левия бек. По време на загрявката Тибо Куртоа се оплака от болки и накуцвайки напусна терена. Така вместо него започна резервният вратар Андрий Лунин.

Двубоят в Майорка започна леко нервно, като още в 5-ата минута се стигна до спречкване между футболисти. Тогава Дани Родригес фаулира Вини Жуниор, което веднага доведе до разправии.

Две минути по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Камавинга в наказателното поле. При въпросната ситуация французинът отне топката на Пабло Мафео, но при падането си на земята като че ли докосна кълбото с ръце. Не последва обаче сигнал от съдията Алехандро Ернандес Ернандес.

Изненадващо Майорка поведе в 13-тата минута. Тогава Дани Родригес центрира към Муричи, който скочи за високата топка с Начо Фернандес. Първоначално голът беше записан на името на косоваря, но по-късно решението беше ревизирано на автогол.

Реал Мадрид не отговори кой знае колко добре, тъй като не успяваше да създаде опасности. Тимът на Хавиер Агире се прибра изцяло в защита и не оставяше свободни пространства. В 37-ата пък Родриго изпълни по разочароващ начин пряк свободен удар, който прелетя далеч над гредата.

Две минути преди почивката изнервеният Винисиус умишлено настъпи Мафео, заради което получи жълт картон - негов пети. Бразилецът отправи жест и към рефера в края на полувремето, а някакво недоволство изрази и Себайос, който също беше предупреден официално.

Напрежението сред гостите продължи да е налице и след паузата. В 53-тата минута, при борба в наказателното поле на Майорка, Начо Фернандес изблъска с ръце в областта на главата Де Галарета.

Все пак гостите намериха пролука в защитата на домакините и спечелиха дузпа. Това се случи в 57-ата, когато вратарят Райкович фаулира Винисиус Жуниор. Последваха спорове и преразглеждане от ВАР, като нарушението беше потвърдено. При последвалия удар от бялата точка в 61-вата минута обаче стражът спаси удара на Асенсио.

Винисиус блесна с пробив в 68-ата, при който стигна почти до вратаря, но и този път Райкович отрази.

Междувременно Анчелоти вкара четирима футболисти, като промени и позицията на Камавинга. Дълбоката резерва Мариано Диас дори се появи на терена. Това обаче не промени нищо, като Реал продължаваше да не може да създаде почти нищо интересно в атака.

Споменатият Диас беше на крачка от попадение в 87-ата, когато засече пас на Алаба, но топката мина над гредата.

В 90-ата минута Винисиус Жуниор и Мафео пак се заядоха, при което бранителят на Майорка падна на земята след сблъсък с бразилеца. Реферът обаче не реагира на случилото се. После пък нападателят на Реал се сблъска и с Грение.

В добавените 8 минути най-близо до изравнителен гол беше Рюдигер.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages