Серия от 145 победи, която ще остане в историята!

Невероятната победна серия на Марица (Пловдив) в Националната волейболна лига, която продължи повече от седем години, приключи след 145 поредни успеха. На 4 февруари 2023 година осемкратните шампионки на България отстъпиха при гостуването си на ЦСКА след петгеймова битка и това бе първата им загуба в НВЛ от ноември 2015.

ЦСКА спря серията на Марица от почти 8 години без загуба в трилър

Историческата серия на Жълто-сините започна на 21 ноември 2015 година с чиста победа като гости на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен). 145-ата победа също бе постигната в три гейма – срещу Марица 2022 (Пловдив) на 27 януари 2023 година. Всъщност цели 123 от тези 145 успеха бяха чисти тригеймови победи. Това число включва и два служебни резултата. 19 срещи бяха спечелени с 3:1. Само в три се наложи Марица да прибегне до тайбрек, преди да се поздрави с крайния успех като последно това се случи през ноември 2017 година.

Вчера Марица загуби не само първия си мач, но и изобщо първите си геймове през този сезон в Демакс лига. Най-дългата си серия без загубен гейм пловдивчанки постигнаха от октомври 2019 до февруари 2020, когато те изковаха 16 поредни победи с по 3:0 гейма.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Левски (София) – последният отбор, който успя да победи Марица преди те да влязат в своята фантастична серия, след това “пострада“ най-много по време на самата серия. Жълто-сините победиха Сините в цели 20 поредни шампионатни мача. В тази класация следва Казанлък Волей (Казанлък) с 19 загуби от Марица. ЦСКА беше победен 18 пъти преди да постави точка на една знаменита серия, която ще остане в историята.

Снимки: Startphoto