Уест Хам сложи край на серията на Нюкасъл без допуснат гол

Нюкасъл и Уест Хам завършиха 1:1 на „Сейнт Джеймсис Парк“ в оспорван двубой от 22-рия кръг на Премиър лийг. „Свраките“ започнаха ударно и поведоха с гол на Калъм Уилсън в третата минута. Лукас Пакета (32') изравни до почивката и по този начин сложи край на серията на „свраките“ от шест поредни мача в първенството без допуснат гол. До края повече попадения нямаше, което означаваше, че Нюкасъл записва четвърто равенство е поредните си пет срещи в лигата. „Свраките“ отстъпиха третото място във временното класиране на Манчестър Юнайтед, но остават в топ 4. Уест Хам пък е на точка над зоната на изпадащите.

Еди Хау бе направил една промяна в сравнение с мача със Саутхамптън през седмицата, в който „свраките“ си осигуриха участие на финала на „Карабао Кеп“. Сен-Максимен замени наказания Бруно Гимараеш. Пет бяха корекциите в състава на Дейвид Мойс от мача с Дарби Каутни за ФА Къп в началото на седмицата. Фабиански, Цоуфал, Райс, Пакета и Бенрама се завърнаха сред титулярите. Дани Ингс бе на пейката за началото, след като се възстанови от своята контузия.

Началото бе френетичано за „свраките“, които само след няколко секунди игра ликуваха, след като топката бе във вратата на Фабиански. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР, тъй като при центрирането на Алмирон преди това стана ясно, че топка е напуснала терена с пълния си обем. Още след подновяването на играта домакините спечелиха топката в центъра, след което Лонгстаф изведе Калъм Уилсън, който нямаше проблеми сам срещу Фабиански. Този път попадението бе зачетено – 1:0 за Нюкасъл.

Уест Хам обаче постепенно се окопити и след средата на полувреме вече доминираше. В 32-рата минута защитата на Нюкасъл не се справи при първия корнер, изпълнен от лондончани. Топката стигна на далечната греда до Пакета, който се разписа отблизо за 1:1. Това бе първият гол, който Нюкасъл получава в Премиър лийг от 6 ноември миналата година. В добавеното време ба първата част Уест Хам дори можеше да направи пълен обрат, но Агер, който бе оставен напълно непокрит в наказателното поле, но неговият удар с глава отблизо премина над вратата.

Нюкасъл започна по-добре второто полувреме. В 54-тата минута Сен-Максимен пропусна една добра възможност, след като негов удар от воле бе блокиран от  Цоуфал. В 76-ата минута „свраките“ имаха още по-голям шанс, след като Уилсън получи извеждащо подаване от новото полълнение Антъни Гордън, който се появи в игра малко преди това. Нападателят на Нюкасъл излизаше очи в очи с Фабиански, но точно в момента, когато нанесе удар, Агер, който бе малко зад гърба му, се хвърли на брилянтен шпагат и блокира изстрела.

В 81-вата минута Уилсън засече с глава центриране на Трипиър от фаул, но прати топката право в ръцете на Фабиански. Натискът на Нюкасъл до края не даде резултат. Така „свраките“ записаха четвърто равенство в последните си пет мача в първенството.

Снимки: Imago