Колу Муани отново поведе Айнтрахт

Айнтрахт (Франкфурт) спечели второ поредно домакинство и записа четвърти пореден мач без загуба от началото на 2023 година, след като надигра с 3:0 Херта (Берлин) в двубой от 19-ия кръг на Бундеслигата. Рандал Коло Муани, който се разписа и преди седмица срещу Байерн (Мюнхен), отново бе над всички в състава на Гласнер, отбелязвайки два гола през първото полувреме.

„Орлите“ доминираха през първото полувреме и въпреки че не успяха да създадат много на брой положения, все пак успяха да вземат комфортен аванс от два гола. В 19-ата минута Коло Муани проби в наказателното поле и премина пред Уремович, който обаче го хвана за рамото и същевременно удари с коляно в бедрото нападателя на Айнтрахт, който падна на тревата. Това означаваше дузпа за домакините. Муани стреля в ъгъла, давайки аванс на „орлите“.

В 28-ата минута Муани завърши добра атака на Айнтрахт. Гьотце намери Линдстрьом, а той много хубаво изведе Муани, който завърши хладнокръвно за 2:0. Така с два точни удара до почивката домакините отбелязаха два гола. Столичани бяха беззъби в атака през първата част.

Херта игра доста по-добре след почивката, но въпреки това допусна трети гол. Това се случи в добавеното време, когато Арелио Бута стреля от около 25 метра и след рикошет топката влезе във вратата на Кристенсен за трети път. Аурелио Бута оформи крайния резултат в добавеното време.