Меси и Хакими с гол "ала Меси" измъкнаха ПСЖ в труден двубой

Ново майсторско изпълнение на Лионел Меси донесе победния гол на Пари Сен Жермен за успеха с 2:1 над Тулуза в среща от 22-рия кръг на френското първенство. Световният шампион реализира след удар с левия крак в 58-ата минута. По този начин той осъществи обрат, тъй като гостите бяха повели в 20-ата минута чрез перфектен шут на Марк ван дер Броомен от фал. В 38-ата пък Ашраф Хакими изравни след не по-малко изящно изпълнение от това на Меси.

Отделно домакините удариха и две греди, но пък трябва да благодарят на вратаря си Джанлуиджи Донарума, който в добавеното време спаси сигурен гол след удар от 2-3 метра.

Победата увеличи на 8 точки преднината на лидера преди останалите двубои от кръга.

Травма още в началото получи излезлият като титуляр за ПСЖ Ренато Санчес, което допълнително увеличи лазарета в тима. Освен това треньорът Кристоф Галтие беше без куп футболисти заради контузии и наказания. Аут за този мач бяха Неймар, Килиан Мбапе, Марко Верати, Серхио Рамос, Преснел Кимпембе и Норди Мукиеле. Очаквано в атака излязоха само Лионел Меси и Юго Екитике

Този сезон парижани вече бяха сразили Тулуза с 3:0 като гости в първия двубой помежду им. Неймар, Мбапе и Хуан Бернат бяха точни тогава.

Титуляр за гостите беше бившият полузащитник на Левски Стайн Спиерингс.

Началото не беше добро за домакините, а на всичко отгоре още в 12-тата с травма напусна Ренато Санчес.

Появилият се на негово място 17-годишен Ел Шадай Битшиабу стана причина за гола, от който гостите поведоха. Защитникът извърши нарушение в близост до наказателното поле, а от последвалия изстрел Ван дер Боомен матира Донарума в близкия му ъгъл - 1:0 за Тулуза.

В 34-тата минута шампионите се разминаха с изравнителното попадение заради страничната греда. Центриране на Меси от корнер достигна до далечната греда, където топката се отби. Маркиньос беше посегнал да засече, но не стана ясно дали е докоснал топката при полета й.

Две минути по-късно ПСЖ имаше шанс, че не се оказа изоставащ с два гола. Тогава централният бранител на Тулуза Антони Руо насочи топката в мрежата с глава, но беше маркирана засада.

В тези трудни за Меси и компания минути дойде гениално отиграване на Хакими. В 38-ата той изненада с далечен удар с левия крак, който се оказа неспасяем за вратаря - 1:1. Ударът прилича на мнозина такива, каквито сме свикнали Лео да превръща в попадения.

Пари Сен Жермен продължи да натиска и логично стигна до второ попадение. Реализира го Меси в 58-ата след марково изпълнение с левия крак. Така той вече има 10 гола и 10 асистенции през сезона във всички турнири.

След това за домакините стана по-лесно, докато за състава на Тулуза беше трудно да организира опасности. В 68-ата Фарес шутира опасно, но Донарума имаше късмет, че топката излетя в аут.

В 76-ата Меси пропусна да покачи на 3:1, когато пак стреля в левачката.

Де Боомен, който беше извел гостите напред с удар от фал, пробва да изравни от същата ситуация в 80-ата минута. Този път обаче Донарума спаси.

В добавеното време беше интересно. Благодарение на прекрасния си рефлекс Донарума отрази изстрел на Руо, а секунди по-късно на другата врата Меси нацели гредата.

Този месец е много натоварен за Пари Сен Жермен, защото му предстоят мачове срещу Марсилия, Монако, Байерн, Лил и пак Марсилия.

Снимки: Imago