Драматична победа на Манчестър Юнайтед ги изкачи до третото място, Каземиро бе изгонен

Манчестър Юнайтед постигна драматична победа с 2:1 над гостуващия Кристъл Палас в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Срещата се развиваше по перфектен начин за “червените дяволи”, които успяха да вземат преднина от две попадения чрез Бруно Фернандеш (7’) и Маркъс Рашфорд (63’), но малко след вторият гол Каземиро бе изгонен сред едно меле край страничната линия и това усложни изключително много края на двубоя за домакините. Джефри Шлуп (76’) намали за гостите, а в последните минути играчите на Тен Хаг се бранеха с всички сили, за да грабнат трите точки в крайна сметка.

Първото спорно положение дойде в 4-ата минута, когато топката попадна в Маркъс Рашфорд на границата на наказателното поле, а при центрирането му топката срещна ръката на Уил Хюз. Ситуацията бе прегледата с ВАР, след което и главният арбитър Андре Маринър също бе привикан да погледне систуацията и той отсъди дузпа. Зад топката застана Бруно Фернандеш и отбеляза петото си попадение през този сезон.

Домакините постепенно обградиха наказателното поле на “орлите” и започнаха да разиграват доста уверено, а в повечето случаи сипеха центрирания към Ваут Вегхорст. Именно след такава ситуация можеше да се стигне до второ попадение в 13-ата минута, но този пък Гуаита се справи и спаси с една ръка.

Те пропуснаха още една изгона ситуация в 27-ата минута, когато Маркъс Рашфорд успя на скорост да си създаде добра позиция в наказателното поле, след което стреля опасно, но вратарят се намеси добре. В 35-ата минута пък Вегхорст догони една топка, след което центрира успоредно на около метър пред голлинията, но там Фред не уцели рамката на вратата.

Добър шанс се отвори и на сметката на Кристъл Палас в 39-ата минута, когато Крис Ричардс надигра своя пазач при изпълнение на корнер, но стреля над горната греда. Само две минути по-късно и Джефри Шлуп си отвори повече пространство пред наказателното поле и стреля опасно, но Давид Де Хеа показа, че след случващото се и спаси.

Играчите на Патрик Виера започнаха добре и втората част и успяваха да задържат топката в свое владение в по-големи периоди от срещата. Пет минути след началото Одсон Едуар бе изведен в празно пространство в предни позиции, но Рафаел Варан го догони и успя да изчисти.

Постепенно футболистите на Манчестър Юнайтед отново успяха да овладеят топката и да се задържат в по-дълги периоди около наказателното поле, но често стреляха неточно. Много добра колективна атака на тима след час игра доведе до второто попадение в срещата. Топката премина през доста от играчите в червени фланелки, в крайна сметка тя бе пратена от Шоу с пас по тревата на границата на малкия пеналт и там Рашфорд просто сложи крак и се разписа за 2:0.

Само няколко минути се стигна до грозни сцени и меле край тъчлинията след сблъсък между Джефри Шлуп и Антони. Съдията бе привикан да гледа ситуацията допълнително и в крайна сметка реши да изгони Каземиро за душене на Уил Хюз. Именно това и промени коренно случващото се на терена, а ролите на двата тима рязко се промениха.

Кристъл Палас имаше идеална възможност да намали резултата в 75-ата минута, когато Марк Геи стреля силно, но Де Хеа спаси. “Орлите” обаче стигнаха до гол само минута по-късно, когато Джефри Шлуп се възползва от нескопосан опит за удар на Дукуре и реализира за 2:1.

Лондончани имаха отличен шанс да стигнат до равенството в 80-ата минута, когато топката бе пратена в наказателното поле, а там Одсон Едуар първоначално бе блокиран от Мартинес, но все пак стреля опасно покрай гредата. Малко след това на терена се появи и новото попълнение на “червените дяволи” Марсел Забитцер.

Гостите създадоха нова опасност в наказателното поле на Де Хеа в 87-ата минута след ново центриране. В тези минути почти всяка висока топка в пеналта създаваше напрежение за домакините. В последните минути Тен Хаг дори пусна в игра четирима централни защитници, след като Хари Магуайър и Виктор Линдельоф се появиха от скамейката, за да се присъединят към започналите двубоя Рафаел Варан и Лисандро Мартинес. В крайна сметка домакините успяха да удържат преднината си в последните минути въпреки натиска и се поздравиха с победата.

По този начин Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от два поредни мача без победа в първенстовто и се се изкачи на третото място в класирането с 42 точки, но и мач повече от Нюкасъл. Кристъл Палас пък е 12-и с 24 пункта и е в серия от пет последователни двубоя без победа.

Снимки: Gettyimages