Чаби Алонсо: Опитахме всичко, но не се възползвахме от шансовете си

Отборът на Байер (Леверкузен) отстъпи с 0:1 в гостуването си на Аугсбург от 19-ия кръг на германската Бундеслига. Загубата дойде в най-неподходящия момент за “аспирините”, които след посредственото начало на сезона тъкмо бяха започнали да настигат местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири с петте си поредни шампионатни победи. Това беше второ предно поражение за възпитаниците на Чаби Алонсо, които в миналия кръг паднаха и от Борусия (Дортмунд) с 0:2.

“Беше напрегнат мач. През първото полувреме не се случи нищо особено, а след почивката играхме лошо при изпълнението на един корнер. Опитахме всичко, но не се възползвахме от шансовете си достатъчно добре, за да вземем нещо от мача тази вечер”, коментира Алонсо след мача.

В момента Байер (Леверкузен) се намира на девето място и изостава на 10 точки от местата, даващи европейски квоти за следващия сезон.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Imago