Нефтохимик отнесе Берое в Efbet Супер Волей

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 8-а поредна и общо 9-а победа в Efbet Супер Волей, след като буквално отнесоха у дома Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:10, 25:13) в мач от 13-ия кръг, игран тази вечер пред 200 зрители в зала "Младост".

Така бургазлии се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 9 победи, 4 загуби и 28 точки, но преди останалите срещи от кръга. Берое пък е на 7-а позиция със 7 победи, 6 загуби и 22 точки. В следващия кръг Нефтохимик гостува на коравия тим на Монтана, докато старозагорци са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница).

Домакините от Нефтохимик стартираха ударно в първия гейм като поведоха с 8:2. Разликата нарасна до 18:11, след което Берое успя да скъси изоставането си до 18:14. Въпреки усилията на старозагорци да намалят още пасива си, бургазлии успяха да затворят гейма в своя полза при 25:21. И втората част започна идентично и 10:1 за домакините, включително и два аса на Аксел Трухчев. Бургазлии продължиха да диктуват играта и спечелиха с разгромното 25:10. Третия гейм повтори предходните два и Нефтохимик записа категорична победа след 25:13 и 3:0.

За Най-полезен играч (MVP) на мача бе определен Аксел Трухчев от победителите от Нефтохимик.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:21, 25:10, 25:13)

НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Матей Михайлович 18, Аксел Трухчев 15, Георги Петров 12, Красимир Георгиев 6, Душан Лопар 2 - Ивайло Лалов-либеро (Калоян Балабанов, Любослав Телкийски)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров 3, Стоян Димитров 9, Руси Желев 4, Стефан Иванов 9, Алексей Землянко 2, Венцислав Рагин 2 - Кристиян Петров-либеро (Милослав Димов, Дейвит Барутов, Кирил Красневски 1, Иван Дамянов)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto