Марица с 5-а поредна загуба в ШЛ

Волейболният първенец на България Марица (Пловдив) претърпя пета поредна загуба в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за жени. Възпитаничките на Борислав Крачанов загубиха от шампионките на Полша Група Азоти Хемик (Полице) с 0:3 (20:25, 9:25, 20:25) в последния си домакински мач в Група Е на турнира, игран тази вечер пред над 1600 зрители в зала "Колодрума“.

Така маричанки са на последното място в групата без победа и без спечелен гейм до момента. Хемик пък е втори с 4 победи, 1 загуба и 10 точки, като със сигурност ще продължи в следващата фаза на ШЛ. В последните си срещи в групата Марица гостува на румънския КСМ (Търговице), докато полският тим приема турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) в директна битка за първото място. И двата мача са следващата сряда (8 февруари).

Маричанки поведоха с 2:0 в първия гейм, но Хемик изравни, след което частта продължи точка за точка. Момичетата на Борислав Крачанов успяха да поведат с 14:12. След това полякините успяха да направят серия от пет поредни точки и поведоха със 17:14. Първият гейм приключи при 25:20 след успешна атака на Агнежка Корнелук. Във втората част Хемик направи разлика от 8:3, стигна се до 16:4, след което геймът приключи след 25:9. Полякините поведоха и в третия гейм със 7:4, стигна се до 17:11. Маричанки обаче намалиха изоставането си до 17:21, но все пак мачът приключи след 25:20 и 3:0 за Хемик.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 10 точки (1 ас и 28% успеваемост в атака - +3), а Добрина Христоскова, Виктория Коева и Боряна Ангелова завършиха с по 6 точки.

За тима на Хемик влязлата като резерва бразилка Майра Киприано Кларо също реализира 10 точки (3 аса и 47% успеваемост в атака - +10) за победата. Агнежка Корнелук (3 блока, 2 аса и 50% успеваемост в атака - +8) и Йована Бракочевич Канциян (2 блока, 1 ас и 33% успеваемост в атака - +4) приключиха с по 9 точки за успеха.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) - ГРУПА АЗОТИ ХЕМИК (ПОЛИЦЕ, ПОЛША) 0:3 (20:25, 9:25, 20:25)

МАРИЦА: Лора Славчева 1, Ива Дудова 10, Добрина Христоскова 6, Виктория Коева 6, Боряна Ангелова 6, Мария Кривошийска 3 - Мила Пашкулева-либеро (Мария-Габриела Миличевич, Златина Друмева, Маргарита Гунчева, Ивелина Монова-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ

ХЕМИК: Жозефа Фабиола Алвеш 2, Йована Бракочевич Канциян 9, Мартина Лукасик 4, Мартина Чирнянска 8, Агнежка Корнелук 9, Ига Василевска 5 - Мария Стенцел-либеро (Майра Киприано Кларо 10, Марлена Ковалевска 2, Катаржина Полец, Ленка Овечкова, Наталия Менджик 2, Йоанна Сикорска 1, Моника Ягла-либеро)

Старши треньор: РАДОСЛАВ ВОДЖИНСКИ.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: CEV.EU и Startphoto.bg

Снимки: Startphoto