Райо Валекано изненада Виляреал

Райо Валекано показа, че няма намерение да се отказва от битката за участие в евротурнирите. "Пчеличките" надвиха с 1:0 като гост Виляреал и вече са 7-и в класирането на Ла Лига, само на две точки зад днешния си съперник. Виляреал имаше шанс да се изравни с Атлетико Мадрид на 4-ата позиция, но не го използва.

Попадението за Райо отбеляза Серхио Камейо. Младият нападател се разписа в 70-ата минута и донесе втори пореден успех далеч от дома на своя отбор. Съставът на Андони Ираола няма поражение на чужд терен в първенството от 8-ия кръг, когато отстъпи с 1:3 на Алмерия.

В началото Йереми Пино и Жерард Морено пропуснаха да дадт преднина на Виляреал. Столе Димитриевски имаше редица важни намеси, с които запази нулевото равенство, до почивката, а след това и Райо започна да атакува опасно. Така се стигна до попадението на Камейо след пас на Оскар Трехо и неубедително излизане на Филип Йоргенсен

В края контрите на гостите носеха повече заплаха от опитите на Виляреал да изравни. "Жълтата подводница" ще се опита да навакса загубените точки при визитата си на аутсайдера Елче, а на Райо предстои домакинство на Алмерия.