Реал Сосиедад взе пета поредна победа и се изравни с Реал Мадрид в класирането

Реал Сосиедад продължи отличната си серия и взе пета поредна победа в първенството, след като надделя с 2:0 в гостуването си на Райо Валекано в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг. Двете попадения паднаха още през първото полувреме и бяха дело на Александър Сьорлот (15’) и Андер Баренечеа (36’).

Реал Сосиедад излезе наред в 15-ата минута, когато Давид Силва отне топката в средата на терена, след което напредна и пусна елегантно към Александър Сьорлот, който не сгреши за 1:0. Футболистите на Иманол Алгуасил удвоиха преднината си десетина минути преди края на първата част, когато след корнер играч на гостите успя да чукне топката и да я продължи, а останалият напълно сам и необезпокояван на втора греда Андер Баренечеа в вкара за 2:0.

През втората част двата тима предложиха по-ниско темпо и повече борба, но в крайна сметка до нови попадения не се стигна, макар Пабло Марин да бе близо до трети гол в 74-ата минута.

Интересно е да се отбележи, че в двубоя не бе показан нито един жълт картон, макар съдия на срещата да бе Матео Лаос, който е известен с голямото количество официални предупреждения, които показва.

Баските продължават да заемат третото място в класирането с 38 точки, точно колкото има и Реал Мадрид, но мадридчани са с два мача по-малко. В следващият двубой те ще трябва да се изправят срещу Барселона в 1/4-финален сблъсък за Купата на краля.

Снимки: Imago