Две дузпи в добавеното време едва стигнаха на Виляреал за успех над новак

Виляреал се измъчи с Жирона при домакинството си от 18-ия кръг на Ла Лига, но все пак стигна до заветното 1:0. Даниел Парехо донесе победата от дузпа в 11-тата минута на добавено време, след като малко преди това, също след изтичането на редовните 90 минути, Жерард Морено беше пропуснал друг наказателен удар. Успехът отново изравни отбора на Кике Сетиен с четвъртия в класирането Атлетико Мадрид.

Преди няколко дни, отново на своя терен, Виляреал затрудни максимално Реал Мадрид в турнира за Купата на Испания, когато дръпна с 2:0, но после отстъпи с 2:3. Днес домакините доминираха тотално, но така и не успяваха да преодолеят отличния вратар Пауло Гасанига.

Аржентинският страж на Жирона, който е преотстъпен от Фулъм, отрази осем удара, включително и дузпата на Морено, а веднъж и гредата го спаси. Той обаче се предаде дълбоко в продължението, когато “жълтата подводница” спечели още един наказателен удар и този път Парехо беше точен.

Любопитното е, че нарушенията и за двете дузпи бяха срещу централния защитник на Виляреал Пау Торес.

За победата на домакините помогна и изгонването на бранителя на гостите Сантиаго Буено в 78-ата минута. Той беше отстранен за втори жълт картон.

Футболистите на Жирона можеха и да шокират съперника, защото след първата дузпа вкараха гол, който обаче не беше признат заради засада.

Каталунците са в средата на класирането, а в следващия кръг гостуват на Барселона.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Gettyimages