Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Уест Хам мина лесно през Дарби Каунти

Уест Хам е последният осминафиналист в турнира за ФА Къп. "Чуковете" спечелиха с 2:0 гостуването си на Дарби Каунти и в следващия кръг ще се изправят срещу Манчестър Юнайтед. Головете за тима на Дейвид Мойс реализираха Джаръд Боуен в 10-ата минута и Микаел Антонио в 50-ата.

Мойс даде почивка на някои от титулярите си предвид предстоящото тежко гостуване на Нюкасъл през уикенда. Въпреки това, лондончани сравнително лесно стигнаха до победата срещу Дарби, който се намира в серия от добри резултати в Лига 1 и е сред претендентите за промоция в Чемпиъншип.

"Овните" подходиха смело в началото, но получиха ранен гол и това до голяма степен охлади ентусиазма им. В основата на попадението беше Томас Соучек. Чешкият национал направи добро двойно подаване с Антонио, след което с глава отклони топката към Боуен и той я прати в мрежата.

До почивката Уест Хам действаше предпазливо, а домакините не намираха начин да сътворят нещо интересно пред Алфонс Ареола. Втората част започна по сходен начин и "чуковете" вкараха втори гол, който на практика им осигури класирането напред. Боуен отново беше замесен. Негово центриране от десния фланг стигна до Антонио след неумела намеса на Крейг Форсайт, а за опитния нападател остана най-лесното.

Този резултат позволи на Мойс да направи смени, с които да съхрани силите на Антонио, Емерсон Палмиери, Боуен и Пабло Форналс. Уест Хам можеше да направи успеха си и по-убедителен, но няколко обещаващи атаки завършиха с неточни изстрели.

Снимки: Gettyimages