Уест Хам се справи с беззъб Евертън и се изкачи над зоната на изпадащите

Уест Хам срази с 2:0 Евертън в едно от дербитата на дъното в Премиър лийг от този 21-и кръг. Двете попадения за “чуковете” бяха дело на Джаред Боуен (34’, 41’) още през първото полувреме.

Евертън опита да започне по-активно двубоя и играчите на гостите изглеждаха опасни в първите минути. Те бяха близо до попадение в 16-ата минута, когато Джери Мина стреля с глава, но топката отиде над гредата на Фабиански.

Постепенно домакините на свой ред взеха инициативата и започнаха да изглеждат все по-опасни. Саид Бенрама стреля опасно в 28-ата минута и се наложи Пикфорд да прави спасяване. Все пак натискът на домакините даде натиск в 34-ата минута, когато центриране отляво бе продължено с глава от Курт Зума и зад гърба му изскочи Джаред Боуен, който напълно необезпокояван преодоля Джордан Пикфорд за 1:0. Малко след това Антонио стреля опасно с глава, но бранител на мърсисайдци успя да изчисти.

“Чуковете” удвоиха преднината си три минути преди края на първата част, когато Микел Антонио пое добре край тъчлинията, където Тарковски сгреши, след което влезе в пеналта и центрира отново към Боуен, който отбеляза втория си гол в срещата.

Франк Лампард опита да промени ситуацията на терена и направи две промени на почивката, когато на терена се появиха Дуайт Макнийл и Том Дейвис. Това даде резултат и в началото на второто полувреме сякаш отново леко вдигнаха оборотите. Те обаче не успяваха да създадат опасни положения.

Постепенно отново домакините изнесоха играта в по-предни позиции и отново създадоха няколко добри положения пред Пикфорд. “Чуковете” можеха да спечелят дори с по-голяма преднина, но отлични положения пропуснаха Деклан Райс и отново Джаред Боуен, който не успя да оформи своя хеттрик, макар да се озова сам срещу вратаря на “карамелите”.

С тази победа Уест Хам взе глътка въздух и се изкачи до 15-ото място в класирането с 18 точки. Евертън пък продължава да е 19-и с 15 точки. Веднага след края на двубоя отново по трибуните пък бяха издигнати плакатите срещу собствениците на "карамелите", които са обвинявани от феновете слабо ръководене на клуба.

Снимки: Gettyimages