Шалке 04 измъчи Кьолн, който преди седмица спря Байерн

Съставите на Шалке 04 и Кьолн завършиха 0:0 в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата. Ремито не е кой знае какво утешение за домакините, които са последни в класирането, но все пак сега съкратиха поне малко изоставането си от тимовете пред тях. От “козлите” пък се очакваше повече, след като в предишните два кръга те бяха вкарали седем гола на Вердер (Бремен) и бяха спрели Байерн насред Мюнхен - 1:1.

Двубоят в Гелзенкирхен се превърна в здрава битка, в която домакините бяха по-настоятелни и създадоха много повече положения. Те пропуснаха да вкарат още във 2-рата минута чрез Моритц Йенц, но вратарят Марвин Швебе отрази.

Играчите на Кьолн стигнаха само до една греда - след удар на Тимо Хюберс в 50-ата минута.

После Шалке търсеше победата с всички сили, което доведе до четири жълти картона за футболисти на съперника в заключителните минути.

За “миньорите” това е първо равенство от лятото насам, като то идва след 11 загуби в предходните 12 двубоя.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"