Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Марсилия изпусна Монако след нелеп автогол

Отборите на Марсилия и Монако завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на френската Лига 1 и не излъчиха победител в прекия сблъсък за квотата за участие в Шампионска лига догодина. Попадението за Монако дойде след нелеп автогол на Жордан Верету (17'), чиято грешка беше поправена непосредствено след почивката от Алексис Санчес, който възстанови равенството (47').

С равенството Марсилия събра актив от 43 точки и не успя да се изравни с втория в класирането Ланс, но съхрани аванса си пред Монако, който се намира на четвърто място и е 5 пункта по-малко от днешния си съперник.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Монако стартира срещата по-настоятелно и след няколко опасни слизания към вратата на Марсилия, футболистите на Филип Клеман стигнаха до отбелязването на попадение в 17-ата минута. То дойде след изпълнение на пряк свободен удар, при който Жордан Верету имаше нещастието да насочи топката в собствената си мрежа.

След допуснатия гол Марсилия опита да се върне в мача, но не стигна до реални опасности, с които да затрудни съперника си и стража на Монако - Александър Нюбел, рядко имаше работа.

През второто полувреме ситуацията на терена рязко се промени. Възпитаниците на Игор Тудор излязоха след почивката мотивирани да потърсят обрата и направиха стъпка към него в 47-ата минута. Нуно Тавареш отправи удар, който бе спасен от Нюбел, но при добавката Алексис Санчес беше безкомпромисен и възстанови равенството.

По-късно Марсилия напълно овладя контрола в срещата, но не успя да вземе пълния комплект точки. С равенството играчите на Игор Тудор прекъснаха впечатляващата си серия от шест поредни победи във френския шампионат., започнала още в началото на ноември, докато равенството за Монако беше пета поредна среща без загуба в Лига 1.