Марсилия обърна Лориен за шеста поредна победа

Марсилия продължава възхода си в Лига 1, записвайки шеста поредна победа. Тази вечер възпитаниците на Игор Тудор се наложиха с 3:1 над Лориен, записвайки обрат на "Велодром".

Гостите първи откриха резултата в 29-ата минута, когато Терем Мофи се разписа след центриране от корнер.

В 38-ата минута обаче домакините възстановиха равенството. Дженгиз Юндер центрира в наказателното поле, където Сеад Колашинац с глава порази вратата за 1:1.

В 42-рата минута Марсилия можеше да излезе напред в резултата, но изстрел с глава на Самюел Жиго се отби от напречната греда.

През второто полувреме домакините все пак наложиха волята си. Първо в 53-тата минута Алексис Санчес изскочи на голова позиция и хладнокръвно реализира за 2:1.

Шест минути по-късно Жордан Верету оформи крайното 3:1, след като стреля към вратата и с помощта на рикошет топката се озова в мрежата.

С този успех Марсилия вече има 42 точки и заема 3-тото място във временното класиране в Лига 1. Лориен остава на 6-ото място с 32 точки.