Марсилия е първият осминафиналист за Купата на Франция

Марсилия стана първият осминафиналист в турнира за Купата на Франция. Тази вечер възпитаниците на Игор Тудор измъкнаха минимална победа с 1:0 в битката с Рен и си осигуриха място в следващата фаза. Героят на "Велодром" бе Матео Гендузи, който отбеляза победния гол за своя тим в 59-ата минута.

Домакините можеха да поведат още в 10-ата минута, когато мощен шут на Руслан Малиновски от фаул се отби от гредата.

Само минута по-късно Алексис Санчес прати топката в мрежата, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

През второто полувреме Рен се активизира и в 58-ата минута стигна до една от най-добрите си възможности в мача, но удар на Траоре бе спасен от Пау Лопес.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В ответната атака обаче Марсилия откри резултата. Жордан Верету напредна по десния фланг, центрира в наказателното поле, където Матео Гендузи от воле прати топката във вратата за 1:0.

Рен организира късен натиск и в добавеното време само малшансът попречи на гостите да стигнат до изравняване. Лоренц Асиньон пробва да прехвърли излезлия напред Пау Лопес, но топката се отби от напречната греда.

Така Марсилия се поздрави с победата и продължи добрата си серия от 6 поредни успеха във всички турнири. Рен пък не успя да използва ентусиазма от победата над ПСЖ в миналия кръг на Лига 1 и отпадна от турнира.

Снимки: Imago