Борусия (Мьонхенгладбах) прекъсна лошата си серия в гостуването на Хофенхайм

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна солидна победа с 4:1 в гостуването си на Хофенхайм в двубой от 18-ия кръг на Бундеслигата. Точен през първата част за “кончетата” на два пъти бе продуктът на школата на домакините Йонас Хофман (12’, 37’), Иляс Бебу (80’) намали десет минути преди края за подопечните на Андре Брайтнер, но Ларс Щиндъл (83’) и Ханес Волф (90’) подпечатаха триумфа на гостите.

Двубоят започна добре за футболистите на Даниел Фарке, след като Хофман успя да се възползва от центриране на Щиндъл и прати топката в мрежата за 1:0. Отново той удвои преднината на своя тим в 37-ата минута. Първоначално попадението бе отменено поради засада, но след детайлен преглед с ВАР се оказа, че такава няма и голът остана.

Играчите на Андре Брайтнер излязоха мобилизирани в търсене на бърз гол, но така и не успяваха да пробият добре изграденият защитен вал на гостите. Това се случи едва десет минути преди края, когато Иляс Бебу се възползва от великолепната работа на Кристоф Баумгартнер и намали резултата на 1:2.

Радостта на домакините обаче трая само три минути, след което Ларс Щиндъл получи в наказателното поле и търколи топката в мрежата за 1:3. Точка на спора сложи Ханес Волф в добавеното време на двубоя, когато се възползва от отлично подаване на Лука Нетц и отбеляза за 1:4.

С тази победа Борусия (Мьонхенгладбах) прекъсна серията си от две поредни загуби и продължава да е на осмото място с 25 точки. Хофенхайм пък е 13-и с 19 пункта.

Снимки: Imago