Победа №13 за Миньор 2015 в ББЛ А група

Миньор 2015 продължава без грешка от началото на сезона в ББЛ А група. Тимът записа 13-а поредна победа в регион Запад, след като спечели дербито с Фаб Файв с 84:73 в столичната зала „Триадица“.

Миньор 2015 остава лидер във временното класиране и единствен без загуба, докато съперникът му е пети с баланс 9-5 и мач повече.

Цялата първа четвърт вървеше кош за кош, без нито един от отборите да успее да вземе сериозно предимство, а след десет минути игра гостите водеха с 21:18. Преднината им достигна 8 през втория период, но Фаб Файв отговори със силна серия и бързо отново излезе напред. Последваха нови размени на водачеството, като на почивката домакините водеха с 39:36.

След паузата Миньор 2015 взе инициативата и преди последната четвърт обърна за 63:57. В оставащото време баскетболистите на Георги Младенов поддържаха аванс от няколко точки и макар за кратко столичният тим да свали на 3, те удържаха водачеството си, а в края направиха разликата и двуцифрена.

Двата тима завършиха със сходни показатели, като най-съществената разлика бе при наказателните удари – 21/26 за победителите срещу 7/13 за съперника им.

Христо Гатев завърши с 18 точки и 10 борби за отбора от Перник. Николай Иванов има 17 точки, с 16 е Георги Дамянов, Георги Бързаков записа 12, Кристиян Ставрев се отчете с 11 и 8 борби, а Драгомир Енчев има 8 точки и 11 борби.

За Фаб Файв по 17 точки реализираха игралият без смяна Мартин Горунов (11 борби) и Георги Кръстев, а с 14 е Денис Петков.