Салернитана спря лошата серия с ценен успех над Лече

Салернитана спря серията си от 9 поредни мача без победа в Серия "А". Това се случи в гостуването на Лече от 20-ия кръг. Възпитаниците на Давиде Никола се наложиха с 2:1 на "Вия дел Маре" и по този начин изпревариха днешния си съперник във временното класиране.

Съставът от Салерно взе преднина от два гола още в началото на мача. Булае Диа откри резултата в 5-ата минута със страхотен далечен изстрел, а в 20-ата Тони Вилена бе изведен в наказателното поле и удвои.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Лече бързо върна интригата, като още в 23-ата минута Габриел Стрефеца получи пас от Джузепе Пецела в наказателното поле и реализира за 1:2. Домакините обаче не успяха да стигнат до второ попадение и трябваше да преглътнат загубата от пряк конкурент в битката за оцеляване.

С този успех Салернитана излезе на 14-тото място в класирането с актив от 21 точки. Лече пък вече е на 15-ата позиция с 20 точки.

Снимки: Imago