Болоня преодоля съпротивата на Специя

Отборът на Болоня записа успех с 2:0 при домакинството си на Специя в първия двубой от 20-ия кръг на Серия "А". Това беше и първи мач на “орлетата” след трансфера на Петко Христов, с който изпратиха българския национал под наем във Венеция.

В първите 30 минути нямаше много положения, но след това домакините натиснаха и поведоха в 37-ата, когато Щефан Пош беше точен с красиво воле. Втората част беше подобна на първата, като “рособлу” отново се активизираха след средата ѝ. Така в 73-тата минута попадение на Рикардо Орсолини беше отменено поради засада, но само четири по-късно той все пак се разписа с мощен шут, след като беше изведен сам срещу вратаря.

Така Болоня се придвижи до 9-ата позиция в класирането с 26 точки и по-лоша голова разлика от 8-ия Торино. След осмата си шампионатна загуба като гост през сезона Специя се свлече на 16-ото място с 18 пункта, отстъпвайки на Салернитана в голово отношение.

Снимки: Gettyimages