Нефтохимик започна втория полусезон в Efbet Супер Волей с победа над Пирин в Разлог

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) започна втория полусезон в Efbet Супер Волей с победа, след като надигра като гост Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 26:24) в първия мач от 12-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Септември".

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Така бургазлии са на 4-о място във временното класиране с 8 победи, 4 загуби и 25 точки. Пирин пък е 9-и с едва 3 победи, 9 загуби и 10 точки. В следващия кръг Нефтохимик приема Берое 2016 (Стара Загора), докато разложани са гости на Марек Юнион Ивкони (Дупница) в дербито на Югозапада.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм до 3:3, след което разложани дръпнаха с 6:4. Въпреки усилията на Нефтохимик, Пирин запази преднината си почти до края. Все пак, бургазлии наложиха волята си и спечелиха частта след 25:22. Пирин тръгна ударно във втората част и поведе с 4:1. При резултат 4:2 центърът на Нефтохимик Красимир Георгиев получи травма и бе сменен, като на негово място се появи Петър Бъчваров. Въпреки това, момчетата на Атанас Петров изравниха при 6:6, след което опитът на бургазлии си каза думата и те затвориха гейма с убедителното 25:18.

Началото на третия гейм започна точка за точка до 9:9, след което домакините от Пирин поведоха с 14:11. Последва обрат за Нефтохимик, но в крайна сметка разложани успяха да направят нов обрат и да спечелят гейма с 25:23. Четвъртата част предложи игра на амплитуди и редица обрати. Първо вицешампионите от Нефтохимик поведоха за кратко със 7:5, след което от Пирин поеха инициативата. Последва нова размяна на ролите, след което при 17:14 за домакините момчетата на Атанас Петров направиха серия и взеха добра преднина. При 23:19 бургазлии позволиха на разложани да стопят разликата и да изравнят при 23:23. Пирин дори стигна до геймбол при 24:23, но не успя да се възползва, след което Нефтохимик надделя с 26:24 за крайното 3:1.

Най-полезен за Нефтохимик стана Аксел Трухчев със 17 точки (2 блока, 1 ас, 45% успеваемост в атака и 70% позитивно посрещане - +10) за победата. Влезлият като резерва още в първия гейм Калоян Балабанов добави още 13 точки (2 блока, 2 аса, 45% успеваемост в атака и 58% позитивно посрещане - +9) за успеха.

За домакините от Пирин Дейвид Кръстев заби 20 точки (41% успеваемост в атака - +4), а Кристиян Алексов реализира 16 точки (1 блок, 1 ас, 56% успеваемост в атака и 52% позитивно посрещане - +5), но и това не помогна за победа.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (22:25, 18:25, 25:23, 24:26)

ПИРИН: Любомир Агонцев 3, Костадин Гаджанов 10, Дейвид Кръстев 20, Стилиян Делибосов 2, Кристиян Алексов 16, Теодор Каменов 11 - Дафин Коцаков-либеро (Даниел Мицин, Николай Стефанов 1, Преслав Петков 2, Кристиян Сланчев-либеро)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

НЕФТОХИМИК 2010: Душан Лопар 9, Иван Станев 1, Красимир Георгиев 2, Матей Михайлович 8, Георги Петров 3, Аксел Трухчев 17 - Симеон Добрев-либеро (Калоян Балабанов 13, Петър Бъчваров 10, Мариян Наков 1)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Снимки: Startphoto