Битката между Фрайбург и Айнтрахт (Фр) не излъчи победител

Отборите на Фрайбург и Айнтрахт (Франкфурт) не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 17-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят бе пряк сблъсък между два от отборите, които са преки конкуренти в битката за челните места и завърши при резултат 1:1. Гостите поведоха чрез Рандал Коло Муани в 42-рата минута, но домакините изравниха в 47-ата минута чрез Матиас Гинтер

Фрайбург имаше прекрасна възможност да открие резултата в 21-вата минута, когато Лукас Хьолер шутира от воле от границата на наказателното поле, но вратарят спаси.

В 42-рата минута обаче гостите откриха с една от първите си голови възможности в мача. Коло Муани получи в наказателното поле, успя да си освободи пространство и с удар по земя отбеляза за 0:1.

Домакините обаче реагираха добре и още в началото на второто полувреме възстановиха равенството. В 47-ата минута при едно разиграване след корнер Кристиан Гюнтер центрира в наказателното поле, където Матиас Гинтер с глава вкара за 1:1.

До края на мача Фрайбург бе по-активен и пропусна няколко добри възможности. Най-добрата бе пред Грегорич, който в 61-вата минута получи прекрасен пас на метри от вратата, но ударът му от воле мина встрани.

Така мачът завърши без победител, като двата тима остават с равни точки - по 31, но Айнтрахт е на 4-тото място в класирането заради по-добри показатели, докато Фрайбург вече е 6-и.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"