Ман Юнайтед докосва финала на "Карабао Къп" с класика над Нотингам Форест

Манчестър Юнайтед направи сериозна крачка към финала на "Карабао Къп", побеждавайки Нотингам Форест с 3:0 в първия полуфинален двубой между двата тима на "Сити Граунд". Така "червените дяволи" взеха солидна преднина преди реванша на 1 февруари на "Олд Трафорд". Маркъс Рашфорд отбеляза дежурния си гол в 6-ата минута, а Ваут Вегхорст удвои в 45-ата с дебютното си попадение за Юнайтед. Класическият резултат бе оформен от Бруно Фернандеш в 89-ата минута. Домакините също имаха своите шансове в мача, но не се възползваха от тях, а и техен гол бе отменен заради засада.

Мениджърът на Нотингам Стив Купър бе заложил на  Бренан Джонсън и Самюел Съридж в предни позиции, а в халфовата линия действаха Морган Гибс-Уайт, Данило дос Сантос, Ремо Фройлер и Густаво Скарпа

Ерик тен Хаг пък бе избрал почти оптимален състав с Ваут Вегхорст като изнесен нападател и Маркъс Рашфорд, Антони и Бруно Фернандеш от по-задни позиции. В средата на терена си партнираха Каземиро и Кристиан Ериксен.

Манчестър Юнайтед поведе още с първата си голова възможност в мача. Рашфорд пое топката по лявото крило, напредна, елиминира двама бранители и отбеляза за 0:1.

Две минути по-късно гостите имаха нова добра възможност. Антони отправи диагонален изстрел, който профуча опасно близо до вратата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 23-тата минута Нотигам можеше да изравни резултата. Домакините организираха чудесна контраатака, която бе завършена с гол от Сам Съридж, но се оказа, че нападателят е бил в засада и голът бе отменен.

Това обаче даде импулс в играта на Форест и тимът заигра доста по-добре. В 26-ата минута и Скарпа отправи страхотен далечен удар, но и Давид де Хеа демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Две минути по-късно при поредна контраатака Бренан Джонсън успя да надбяха Уан-Бисака и да стреля по земя, но Де Хеа отново бе на мястото си и улови уверено.

В 31-вата минута отново Джонсън отне топката в средата на терена, напредна и шутира, но този път кълбото полетя над напречната греда.

Юнайтед отговори със страхотно положение пред Антони, който изскочи очи в очи с вратаря на съперника, но не успя да го преодолее.

В 44-тата минута Бруно Фернандеш стреля от дистанция, но крайно разочароващо и топката въобще не застраши вратата на съперника.

Минута по-късно резултатът бе удвоен. Далечен удар на Антони бе избит от вратаря, но кълбото попадна във Вегхорст, който го прати под напречната греда за 0:2, откривайки головата си сметка за "червените дяволи".

Второто полувреме започна с натиск на Нотингам и в 53-тата минута Данило притесни Де Хеа с опасен изстрел, но испанският страж внимаваше и спаси.

Гостите обаче бързо се окопитиха и минута по-късно удар на Кристиан Ериксен се отби от напречната греда, а след това и Маркъс Рашфорд стреля опасно, но в обсега на вратаря.

В 56-ата минута последва нов шанс за Нотингам, като Морган Гибс-Уайт прати топката в очертанията на вратата, но без да затрудни Де Хеа.

Гибс-Уайт имаше още една чудесна възможност в 60-ата минута, когато отне пред наказателното поле на гостите и шутира, но над вратата.

В 77-ата минута Фред отправи изстрел към вратата на съперника, но доста неточно.

Две минути по-късно Вегхорст бе намерен с центриране в близост до вратата, но ударът му с глава мина встрани.

В 89-ата минута "червените дяволи" добавиха и трети гол, с който окончателно сломиха съперника си. Пелистри бе изведен в наказателното поле, топката му бе отнета, но попадна в Антони Еланга, който подаде за Бруно Фернандеш, а той с удар по земя бе точен за 0:3.

Така Манчестър Юнайтед спечели категорично мача и може да се смята с единия крак на финала на турнира. За Нотигам остава надеждата да направи малко чудо и да обърне нещата в своя полза в реванша на "Олд Трафорд".