"Sportal Studio Live": Победи и силно представяне за българските отбори в Турция - на живо с отзивите след контролите на ЦСКА 1948, Лудогорец и Локомотив (Сф)

Дори и без Одермат швейцарците са в челото в Шладминг

При отсъствието на лидера в генералното класиране за Световната купа Марко Одермат неговите съотборници в швейцарския национален отбор по ски алпийски дисциплини Лоик Меяр и Джино Кавизел оглавиха класирането след първия манш на нощния гигантски слалом в Шладминг (Австрия). Одермат не стартира на „Планай“ днес заради травмата на коляното, която той получи по време на първото спускане в Кицбюел (Австрия) миналия петък.

Марко Одермат няма да стартира в Шладминг тази вечер

В първото спускане днес Меяр кара много силно и с време от 1:09.05 минути поведе с цели 0.64 секунди на Кавизел, който от своя страна води с 0.42 на норвежеца Хенрик Кристоферсен. За Принца на Викингите отсъствието на Одермат представлява златен шанс да се доближи до швейцареца в битката за малкия кристелн глобус в гигантския слалом. В нея преди днешния старт Одермат има аванс от 115 пункта на норвежкия състезател.

Липсата на Одермат е добра новина и за Александър Омод Килде (Норвегия), който пък може да се доближи до швейцареца в генералното класиране за Световната купа. В него разликата между двамата е 225 пункта в полза на швейцареца, който през този сезон преследва своя втори пореден голям кристален глобус. След първия манш на днешния старт Килде заема осмата позиция, с пасив от 1.87 спрямо лидера Меяр.

Вторият манш на нощния гигантски слалом в Шладминг стартира в 21:45 часа българско време.