Хебър приключи участието си в Шампионската лига със загуба №6

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) допусна шесто поредно поражение в Група В на Шампионската лига по волейбол.

Възпитаниците на Камило Плачи отстъпи с 0:3 (22:25, 25:27, 19:25) при гостуването си срещу Халкбанк в последната си среща от тазгодишното издание на турнира, която се игра пред 2500 зрители в зала "Башкент" в Анкара.

Хебър остана на четвърто място в крайното класиране в група "В" след шест последователни загуби и 2 точки.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

От своя страна Халкбанк подпечата билета си за 1/4-финалите си на Шампионската лига, след като спечели първото място в Група В с актив от 13 точки (5 победи, 1 загуба).

Камило Плачи заложи в стартовия състав Илия Петков и Петър Каракашев за сметка на Виктор Йосифов и Теодор Салпаров.

Александер Туш започна също като титуляр за Хебър.

Волейболистите на Халкбанк успяха да поведат с 3 точки в началото на двубоя при 8:5. Хамило Плачи взе прекъсване за Хебър. Джулио Саби атакува по блокадата от зона 4 за 7:11. Ас на Ийнт Гюлмезоолу и 15:10 за Халкбанк. Тодор Алексиев атакува над блокадата за 17:20. Мерт Матич атакува успешно в центъра за 21:17. Джулио Саби атакува трудна топка, която спря в мрежата - 18:22. Единична блокада на Николай Николов срещу атака на Нимир Абдел-Азиз - 20:22. Турският вицешампион стигна до геймбол при 24:21. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Нимир Абдел-Азиз атакува успешно и Халкбанк спечели първата част с 25:22.

Волейболистите на Хебър поведоха със 7:3 и 8:4 в началото на втората част. Джулио Саби атакува успешно от зона 2 по диагонала за 9:5. Домакините успяха да обърнат развоя на гейма и поведоха с 12:11. Ас на Нимир Абдел-Азиз и 14:11. Джулио Саби успя да отиграе в атака при 12:14. Блокаут на Нимир Абдел-Азиз и 16:12. Камило Плачи взе прекъсване за българския първенец. Ас на Илия Петков възстанови равенството при 17:17. При 18:17 Танер Атък взе прекъсване за домакините. Атака на Нимир Абдел-Азиз възстанови равенството при 18:18. Блокада на Николай Николов спря атака на Нимир Абдел-Азиз 20:19. Нимир Абдел-Азиз отигра в атака от зона 2 за 21:20 за домакините. Волейболистите на Хебър изравниха при 21:21. Ийт Гюлмезоолу отигра трудна топка в атака 23:22. Джулио Саби атакува безкомпромисно с атака от зона 2 по правата - 23:23. Мерт Матич атакува в центъра и изведе домакините до геймбол при 24:23. Мерти Матич би сервис в мрежата за 24:24. Нимир Абдел-Азиз изведе турския тим до втори геймбол при 25:24. Ийт Гюлмезоолу игра с блокадата за 26:25. Блокада срещу атака на Якопо Масари донесе успеха на Халкбанк във втората част с 27:25

Волейболистите на Хебър поведоха с 3:2 в началото на третата част. Технична атака на Нимир Абдел-Азиз и Халкбанк поведе със 7:4. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Ас на Нимир Абдел-Азиз и 8:4. Джулио Саби атакува успешно от зона 2 по правата за 8:10. Двоен блок спря атака на Трифон Лапков и домакините дръпнаха в резултата с 15:11. Камило Плачи взе прекъсване за тима от Пазарджик. Мерт Матич атакува остро в центъра за 18:14. Пламен Шекерджиев атакува успешно за 17:19. Танер Атък взе прекъсване за домакините. Ас на Николас Бруно 21:17. Нов ас на Николас Бруно - 22:17. Джулио Саби атакува перфектно от зона 2 за 18:22. Технично отиграване на Нимир Абдел-Азиз доведе до 23:18. Мрежа на Якопо Масари изведе домакините до мачбол при 24:18. Волейболистите на Халкбанк спечели третата част с 25:19, а с това и мача с 3:0 гейма.

Джулио Саби стана най-резултатен в мача с 18 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака - +12).

Тодор Алексиев добави още 7 точки (1 ас, 55% ефективност в атака, 0% перфектно и 0% позитивно посрещане - +2).

Нимир Абдел-Азис реализира 16 точки (3 аса, 1 блок, 48% ефективност в атака - +12).

Николас Бруно добави още 13 точки (5 аса, 62% ефективност в атака, 50% перфектно и 60% позитивно посрещане - +8).

ХАЛКБАНК (АНКАРА) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:0 (25:22, 27:25, 25:19)
ХАЛКБАНК: Мика Ма’а 2, Нимир Абдел-Азиз 16, Ийт Гюлмезоолу 10, Николас Бруно 13, Мерт Матич 6, Доукан Улу 9 - Дениз Ивген-либеро (Волкан Дьоне-либеро, Аслан Екши, Серхат Джошкун, Оузхан Доуралук)
Старши треньор: ТАНЕР АТЪК
ХЕБЪР: Александер Туш 3, Джулио Саби 18, Тодор Алексиев 7, Якопо Масари 5, Николай Николов 2, Илия Петков 4 - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Иван Латунов 1, Трифон Лапков 1, Пламен Шекерджиев 1, Добромир Димитров)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.

СНИМКИ: cev.eu