Страхотен! Илиян Радулов се класира на четвъртфинал на Australian Open!

Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите при юношите на първия за 2023 година турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия!

Поставеният под номер 2 в схемата при юношите Илиян Радулов се наложи със 7:5, 6:3 над Оливер Оякаар от Естония. Срещата продължи 72 минути.

Първата част мина без пробиви в първите 11 гейма. Българинът спаси две точки за пробив при 4:4, а след това изпусна сетбол при 5:4. Радулов нанесе своя удар при 6:5. Тогава той изпусна два сетбола на сервис на Оякаар, но при третата си възможност проби и поведе в резултата. Във втория сет Илиян поведе с 4:1 и успя да запази преднината си до края. Радулов сервира изключително стабилно през цялата среща и не допусна да бъде пробит.

За място на полуфиналите Радулов ще играе срещу Тиен Лърнър от САЩ. Лърнър е №770 в световната ранглиста за мъже на ATP.

Илиян Радулов с треньора му от отбора на ITF Джеймс Конъли

За съжаление Адрияно Дженев отпадна на осминафиналите. Българинът отстъпи с 2:6, 2:6 на №3 в схемата Александър Блок от Белгия, в мач продължил 68 минути.

Дженев допусна по два пробива в два сета, а от своя страна не успя да пробие подаването на Блок. Преди този мач Адрияно записа две страхотни победи.