РБ Лайпциг писа шестица като гост на безобразен Шалке

РБ Лайпциг разби с 6:1 като гост аутсайдера Шалке 04 в мач от 17-тия кръг на Бундеслигата. Головете за
“биковете“ отбелязаха Андре Силва (7‘, 44‘), Бенямин Хендрикс (15‘), Тимо Вернер (45‘), Дани Олмо (83‘) и Юсуф Поулсен (90‘), а почетното попадение за домакините бе дело на Соширо Козуки (56‘).

Домакините от Шалке бяха безобразно слаби през целия мач и с нищо не успяха да се противопоставят на съперника си. Седем минути след първия съдийски сигнал Андре Силва откри резултата за Лайпциг с хубав далечен изстрел от дъгата на наказателното поле. След още 8 минути Бенямин Хендрикс се включи отдясно, получи добра топка от Дани Олмо и вкара втори гол за гостите.

Кошмарът за Шалке продължи и в края на полувремето. Отново Андре Силва се разписа в 44-ата минута. Дани Олмо стреля опасно, вратарят на Шалке Александер Шволов спаси, но при добавката най-съобразителен бе португалският нападател на РБ Лайпциг - 0:3.  Катастрофата за домакините стана пълна, след като и Тимо Вернер вкара отблизо в даденото от съдията продължение на първото полувреме. Дани Олмо отново имаше участие в гола ,като пусна успоредна на вратата топка и немският национал вкара отблизо за 0:4.

В началото на второто полувреме Лайпциг намали оборотите, което позволи на Шалке да отбележи почетен гол. В 56-ата Майкъл Фрей изведе добре Соширо Козуки, японецът се измъкна от отбраната на “биковете“ и отбеляза за 1:4.

В 83-та минута обаче направилият отличен мач Дани Олмо вкара страхотен гол, след като с много прецизен удар прехвърли Шволов за 1:5. Крайното 1:6 оформи резервата Юсуф Поулсен в последната минута на редовното време с хубав удар.

С победата си РБ Лайпциг поне временно излезе на второто място в класирането. Тимът продължава със силното си представяне и в последните си 6 мача има 5 победи и равен с шампиона Байерн (Мюнхен). Шалке пък е твърдо закотвен на дъното на класирането и не спира катастрофалната си серия в Бундеслигата - 10 загуби в последните си 11 мача.