Димитър Панделиев с две титли и сребърен медал

Вторият ден (22 януари) на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в зала “Асикс арена“ в София донесе два медала за юношата от “Супер спорт“ – Варна – Димитър Панделиев.

След като на шампионата на по-малката възрастова група (под 18 години) Панделиев спечели три титли на 400 м, 800 м и 4х200 м, седмица по-късно той победи и при по-големите на 400 м и и 800 м, а на 4х400 м бяга на последен пост за сребърно отличие.

Панделиев успя да се справи на финален спринт с фаворита Пламен Драганов (Радио 999 – Ямбол) с 2:00.03 срещу 2:00.32. Трети бе Георий Можейко (Локомотив – Дряново) – 2:00.51. Състезанието поведе шампионът на 1500 м Мартин Атанасов (Евър – Варна), но по-късно не издържа на темпото и завърши едва пети с 2:05.22.

Драганов, който бе трети на 400 м, завърши победно щафетата на „Радио 999“ – Ямбол и си тръгва от шампионата със злато (4х400 м), сребро (800 м) и бронз (400 м). Класирането на щафетите 4х400 м при момчетата бе „Радио 999“ – Ямбол – 3:29.08, „Супер спорт“ – Варна – 3:31.92 и Левски 2016 – София – 3:34.80.

Във финала на 800 м при девойките родената през 2007-а година Мина Младенова (Олимп 97 – Силистра) победи с 2:17.13 като надбяга бронзовата медалистка от 400 м Росина Николова (Дунав – Русе) 2:18.18 и шампионката на 1500 м Светлозара Грозданова (Свети Георги – София) – 2:19.80.

При девойките „Супер спорт“ – Варна вече нямаха конкуренция и 4:04.34 триумфираха като шампионки пред „Дунав“ – Русе – 4:07.62 и „Атлетик“ – София – 4:10.36.

В седмобоя при юношите, който се проведе в два дата дни на състезанието, победи Момчил Поптолев (Оборище – Панагюрище) с 4149 точки пред Лъчезар Петков (Спринт – Червен бряг) – 4135 и Стилян Марински (Оборище – Панагюрище) – 3550.

Поптолев подобри рекорда в тази дисциплина при юношите под 18 години преди седмица, а сега победи благодарение на по-добрите си постижения на гюле, 60 м с препятствия и овчарски скок. Сребърният Петков бе най-добър на 60 м – 7.31, скок дължина – 6.35 и скок височина – 1.93. С постижението си на скок височина той щеше също да вземе сребърен медал в индивидуалното класиране.