Девойките на България до 17 години загубиха от Турция и пропуснаха първия си шанс да вземат квота за европейското

Националният отбор на България за девойки до 17 години отстъпи с 0:3 (19:25, 23:25, 21:25) гейма пред тима на Турция във финалната си битка от първи кръг на квалификациите за ЕвроВолей 2023.

Така съставът, воден от старши треньора Владислав Тодоров, ще се бори за място в надпреварата на Стария континент през април, когато е вторият кръг от квалификациите.

С изключение на първия гейм, в който отстъпиха на 19 точки, българките изиграха изключително равностоен мач срещу домакините от Турция. Ключова за развитието на двубоя се оказа втората част, в която България водеше с 21:19 точки, но в крайна сметка отстъпи с 23:25.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В третия гейм "трикольорките" имаха аванс от 8:7 точки, но Турция обърна до 13:16 и успя да затвори срещата в поредни геймове.

Най-резултатни за България в мача бяха Калина Венева и Вяра Парапунова с по 9 точки. За Турция Еслем Йълмаз реализира 11 точки.