Ювентус и Аталанта сътвориха атрактивно равенство с шест гола

Ювентус и Аталанта завършиха 3:3 на "Алианц Стейдиъм" в двубои с обрати, много голове и постоянни атаки към двете врати. За "бианконерите" това бе първи мач след наказанието с отнемането на 15 точки. Тимът получи огромна подкрепа от феновете, които показаха, че са зад отбора в този тежък момент.

Адемола Лукман откри резултата още в петата минута. Анхел Ди Мария изравни от дузпа в 25-ата минута, а Аркадиуш Милик се разписа в 34-ата минута. Гостите стигнаха до два бързи гола в началото на второто полувреме чрез Меле и Лукман и отново поведоха. Данило изравни за в 65-ата минута и въпреки че двата отбора продължиха да търсят гола и до края, до нов гол не се стигна.

Още от първите минути двата отбора започнаха да атакуват. Удар на Милик бе спасен от Мусо, но нападателят бе в засада. При първата си атака гостите поведоха. Лукман стреля силно в близкия ъгъл, а Шчесни не се справи и топката се озова в мрежата. Вратарят на Юве определено носи вина за попадението.

Тимът на Алегри започна да действа по-агресивно и имаше инициативата, като започна да създава положения. Ди Мария си освободи пространство за удар, но стреля право в Мусо. "Бианконерите" натиснаха, но трябваше да внимават с контраатаките на съперника, които не бяха много чести, но носеха сериозна опасност.

Ювентус стигна до изравняване в 25-ата минута. Едерсон събори Фаджоли в наказателното поле и след разглеждане на ситуацията се стигна до дузпа, която бе реализирана от Ди Мария. Аталанта опита да реагира, но домакините играеха уверено и в 34-ата минута стигнаха до второ попадение след великолепна комбинация. Ди Мария подаде на Фаджоли с пета, халфът центрира, а Милик прекрасно засече топката към мрежата.

Атаките продължиха и към двете врати. Бога стреля над вратата, а същото направи и Рабио пред другата. В самия край на полувремето домакините имаха претенции за дузпа след падане на Милик в наказателното поле, но съдията махна с ръка играта да продължи.

Второто полувреме започна вихрено и Аталанта изравни секунди след подновяването на играта. Подаване на Данило бе пресечено от Скалвини. Последва подаване към Лукман, който изведе Меле и датчанинът с прецизен удар преодоля Шчесни.

Гостите играеха доста по-агресивно след почивката и в 53-ата минута стигнаха до ново попадение. Отлична работа на Бога отляво завърши с центриране, а Лукман великолепно насочи топката с глава и не остави шансове на вратаря. За нигерийския нападател това бе 11-ти гол в Серия А от началото на сезона.

"Бианконерите" постепено се оттърсиха от шока на това развитие и тръгна да търси нов обрат. Изравняването дойде в 65-ата минута, когато Юве спечели фал пред наказателното поле след нарушение срещу Локатели. Ди Мария пусна топката към Данило, а бразилецът с нисък, но силен удар я прати в мрежата.

Шчесни успя донякъде да се реваншира за неумелата намеса при първия гол, когато в 73-ата минута направи великолепно спасяване след мощен удар на Толой от границата на наказателното поле. В последната част на двубоя Юве също търсеше активно гола. В 79-ата минута отлична комбинация изведе резервата Мирети на прекрасна позиция, но той стреля право в Мусо. До края и двата отбора продължиха да търсят гола, но до ново попадение не се стигна.

ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 3:3
0:1 - Лукман (5)
1:1 - Ди Мария (25-д)
2:1 - Милик (34)
2:2 - Меле (46)
2:3 - Лукман (53)
3:3 - Данило (65)

Снимки: Imago