Росица Денчева победи финалистката от "Уимбълдън" на старта на Australian Open

15-годишната Росица Денчева започна с победа участието си на Откритото първенство на Австралия по тенис при девойките.

Денчева победи финалистката от "Уимбълдън" и номер 10 в схемата Лука Удварди (Унгария) с 6:3, 7:6(5) за 84 минути.

Българката поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя взе аванс от 4:1, но допусна изравняване. Последваха по два разменени пробива, за да се стигне до тайбрек. В него Денчева поведе с 6:3 точки и с третата си възможност затвори мача. Във втория кръг българката ще играе срещу Тейтъм Евънс (17 години) от САЩ.

Йоана Константинова загуби на старта от 13-а поставена Рана Стойбър от Великобритания с 6:7(5), 0:6. Българката навакса пасив от 1:5, за да стигне до тайбрек в първия сет. В него тя поведе с 5:3 точки, но загуби с 5:7. Във втората част Константинова отстъпи с 0:6.

Така четири българчета се класираха за втория кръг на турнира. Вчера с победи започнаха Илиян Радулов и Адрияно Дженев при юношите и Елизара Янева при девойките.

В схемата на двойки шампионите от "Ориндж Боул" и номер 2 в схемата Радулов и Дженев загубиха днес на старта от участващите с "уайд кард" представители на домакините Александър Деспоя и Джеръми Чжан с 6:4, 3:6, 6-10.

България е представена от рекорден брой тенисисти в Мелбърн. Треньор на националите от страна на БФТ е Пресиян Коев.