Красив гол донесе победата на Торино на "Артемио Франки"

Торино измъкна мивимална победа с 1:0 в гостуването си на Фиорентина на "Артемио Франки". Двубоят бе от 19-ия кръг на Серия "А". Алексей Миранчук донесе успеха на "биковете" с красив гол в 33-тата минута.

Торино стоеше по-добре, особено през първото полувреме. В 12-тата минута Демба Сек отбеляза гол, който не бе зачетен заради засада.

В 21-вата минута Сек отново се озова на стрелкова позиция, като този път за негов малшанс топката се отби от напречната греда.

По-добрата игра на гостите все пак доведе до гол. В 33-тата минута Миранчук получи на границата на наказателното поле и с елегантен диагонален удар през човек изненада вратаря на съперника и отбеляза в далечния ъгъл на вратата за 0:1.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Фиорентина заигра малко по-добре през втората част, но "виолетовите" така и не успяха да намерят верния път към гола.

В крайна сметка Торино заслужено си тръгна с трите точки, като вече има 26 и се изкачи до 7-ата позиция в класирането. Фиорентина остава на 9-ата позиция с 23 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!