Кьолн разпиля Вердер след вихрено първо полувреме, Илия Груев с цял мач за гостите

Кьолн разби Вердер (Бремен) със 7:1 в мач от 16-ия кръг на подновената след световното първенство Бундеслига. Българският национал Илия Груев записа цял мач за гостите.

Резултатът за Кьолн откри Линтън Майна в 9-ата минута след добра контраатака. Шест минути по-късно Щефан Тигес се възползва от неразбирателство в защитата на Вердер и удвои за 2:0.

В 21-ата минута катастрофата за гостите продължи. Вратарят на гостите Иржи Павленка излезе неразчетено, изби лошо топката и отново Тигес вкара със страхотен удар от центъра за 3:0. Девет минути по-късно Майна центрира, Тигес чукна леко топката и намери Елис Скири, който бе абсолютно непокрит и нямаше никакъв проблем да вкара за четвъртия гол за “козлите” в мача.

В 36-ата минута дойде и петото попадение. Денис Хюсейнбашич получи удобна топка от феноменалния в този мач Щефан Тигес и реализира поредното попадение. Две минути по-късно Вердер отбеляза почетния си гол в мача, когато националът Никлас Фюлкруг отбеляза с глава след корнер за 1:5.

През втората част голеадата продължи, макар и само с още два гола за Кьолн. В 54-ата минута Елис Скири вкара втория си гол в мача след чудесна странична ножица. Кошмарът за Вердер в този мач завърши  с автогол на Марко Фридъл в 76-ата минута за крайното 7:1.

Кьолн за последно бе вкарал 7 гола в един мач от Бундеслигата през далечната 1983 г. С разгромната си победа тимът прекъсна лошата си серия от пет поредни мача без победа за първенството и вече се изкачи на 10-а позиция. Вердер пък се намира в неприятна поредица от три поредни поражения и е непосредствено над днешния си съперник на 9-о място във временното класиране.

Снимки: Gettyimages